Akichan.moe
Vyhledávání
Možnosti vyhledávání Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

Kecací topic

10.7.2018 23:43
Citovat
Pracovní podmínky v Koreji https://www.novinky.cz/ekonomika/477398-jizni-korea-vytahla-do-boje-proti-prescasum-zamestnavatelum-hrozi-dva-roky-vezeni.html

hezké je, jak tam rozebírají, jestli je pracovní večeře, nebo golf s klientem práce.. to se pak nedivím, že mají tolik přesčasových hodin.. no a sedět v kanceláři, dokud neodejde šéf, to je také "velmi náročné".. bylo by zajímavé, kolik z těch přesčasů je čas, kdy ty lidi opravdu pracují.. zrovna u těch kancelářských profesí to asi moc nebude.. na druhou stranu, náš zaměstnavatel by to mohl zabalit, kdyby lidi přesčasy nedělali.. pracovní doba je jen uměle zkrácená, aby mohli podvádět se sociálním pojištěním, ale reálně by to bez přesčasů nefungovalo..
14.7.2018 4:42
Citovat
... na druhou stranu, náš zaměstnavatel by to mohl zabalit, kdyby lidi přesčasy nedělali.. pracovní doba je jen uměle zkrácená, aby mohli podvádět se sociálním pojištěním, ale reálně by to bez přesčasů nefungovalo..

A když vám ve výkazu píše míň hodim, zohledňuje ty zbylé hodiny navíc třeba tak, že máte víc na hodinu?
15.7.2018 13:38
Citovat
A když vám ve výkazu píše míň hodim, zohledňuje ty zbylé hodiny navíc třeba tak, že máte víc na hodinu?

Bohužel ne. ještě ty přesčasy upisují..
16.7.2018 14:07
Citovat
Bohužel ne. ještě ty přesčasy upisují..

To jsou pěkní křiváci, ždímat lidi jak se dá...
26.9.2018 23:49
Citovat
prohlížel jsem si různé zboží v bazaru, a tohle mě překvapilo - naušnice z elektrosoučástek.. to by mě zajímalo, jestli to fakt někdo chce nosit, a když, tak k jaké příležitosti.. O_o

https://item.mercari.com/jp/m98772906779/
https://item.mercari.com/jp/m48273038626/
27.9.2018 0:27
Citovat
To jsou ty pokusy o recyklaci všeho😀 Ale vážně,viděl jsem již šílenější věci do ucha,řádně ostré tak že okolí ucha mohlo být zdrojem červené barvy😏
27.9.2018 10:41
Citovat
Tak na srazu elektrikářů s tím člověk určitě zaboduje. :-D
Ale jak píše Kame, taky jsem viděl větší šílenosti v uchu, tohle je ještě moc decentní. :-)
28.10.2018 12:55
Citovat
má tu někdo přístup ke statistikám návštěvnosti?
jen přemýšlím nad tím, proč je tu poslední dny tolik hostů..
28.10.2018 13:34
Citovat
Mám pocit, že jsem se kdysi ptal Bubáka a nic není, ale můžu se mýlit. Nicméně pokud to existuje, budou k tomu mít přístup asi jedině Bubák s Bendou.
28.10.2018 13:58
Citovat
hmm.. škoda.. tři dny zpět padl několik let starý rekord v počtu lidí online, tak mohlo být zajímavé vidět, odkud to jde..
29.10.2018 5:19
Citovat
Na foru se mi načítá Google Analytics, žádnou podobnou služby třetí strany nemaj.
28.4.2019 12:46
Citovat
na yahoo se objevila aukce všech pěti PC-98 Touhou her.. 4 a půl dne do konce, a je to na 214 000.. jsem celkem zvědavý, jak vysoko tu půjde.. i když tady by mě ani nepřekvapilo, kdyby to někdo ukončil dřív za ten milion..

https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/t645577086
17.6.2020 3:10
Citovat
tak koukám, že smazali otakuland..
17.6.2020 7:24
Citovat
No docela jim to trvalo. 10let už bylo OL mrtví ne? Sice tam tuším někdo vykřikoval, jak se to tam předělá a OL znovu povstane, ale... Jako plánování je fajn, ale vždycky je potřeba někdo, kdo by to zrealizoval a tam to většinou umře. :-D
17.6.2020 7:39
Citovat
jj.. už mnoho let naprosto bez aktivity, jen cca tři roky zpět se tam objevil jeden topic, jako jak se všem daří, a tak..

doména je snad do září, tak potom ze zvědavosti kouknu, jak to bude s ní..

každopádně strávili jsme tam řadu let..
17.6.2020 8:40
Citovat
doména je snad do září, tak potom ze zvědavosti kouknu, jak to bude s ní..

Myslím, že asi nemají důvod ji držet. Čas kdy to ještě mohlo být konkurenční Akibě je dávno pryč.

každopádně strávili jsme tam řadu let...

Tjn. To ještě existoval ToTan a anime u nás nebylo tak populární hehe. Ale to už je jen nostalgie. Je potřeba hledět vpřed. :-)
17.6.2020 9:05
Citovat
Myslím, že asi nemají důvod ji držet. Čas kdy to ještě mohlo být konkurenční Akibě je dávno pryč.

to je pravda, no.. aspoň že sem pořád pár lidí chodí. i když většina je asi na fb, nebo nevím kde všude. osobně jsem zvědavý, jestli sem lidi vydrží chodit do doby, kdy bude v3.. (ale tu poslední větu jako bych neřekl ^_^;)
Tjn. To ještě existoval ToTan a anime u nás nebylo tak populární hehe. Ale to už je jen nostalgie. Je potřeba hledět vpřed. :-)

což mi připomíná mangu.cz, kterou taky dlouho drželi z nostalgie, ale poslední dobou se tam nemůžu dostat. i když tady si nejsem jistý, jestli to smazali, nebo jen nejde přístup z Japonska..
17.6.2020 10:20
Citovat
to je pravda, no.. aspoň že sem pořád pár lidí chodí. i když většina je asi na fb, nebo nevím kde všude. osobně jsem zvědavý, jestli sem lidi vydrží chodit do doby, kdy bude v3.. (ale tu poslední větu jako bych neřekl ^_^;)

Na OL to bylo ukecanější, protože v ČR nebylo anime v té době IN. Hůř se i v té době shánělo atd. Takže těch pár lidí drželo pohromadě. Dnes je situace jiná, lidi si o tom mohou pokecat všude možně, takže sem ti většina zavítá jen když shání titulky.

což mi připomíná mangu.cz, kterou taky dlouho drželi z nostalgie, ale poslední dobou se tam nemůžu dostat. i když tady si nejsem jistý, jestli to smazali, nebo jen nejde přístup z Japonska..

Já myslím, že ten web zanikl už dávno. Ten už nenajde ani google. :-D
17.6.2020 10:26
Citovat
to je pravda, no.. aspoň že sem pořád pár lidí chodí.


To že nejsem přihlášený neznamená, že sem denně nechodím zkontrolovat co je nového.🙂
17.6.2020 10:39
Citovat
Na OL to bylo ukecanější, protože v ČR nebylo anime v té době IN. Hůř se i v té době shánělo atd. Takže těch pár lidí drželo pohromadě. Dnes je situace jiná, lidi si o tom mohou pokecat všude možně, takže sem ti většina zavítá jen když shání titulky.

já sem chodím vlastně jen na to fórum. v podstatě od začátku.

ale s ol to bylo stejné. to už byly časy, kdy nebyl problém cokoliv stáhnout, a české titulky jsem nikdy neřešil..

nějaké posílání cd poštou,  a tak, to bylo ještě dávno předtím.

a teď řeším zas problém, že bych rád nějaké věci stáhnul, ale nechci riskovat. nevím jestli si někde v zahraničí zařídit virtuální pc, nebo tak něco..

To že nejsem přihlášený neznamená, že sem denně nechodím zkontrolovat co je nového.🙂

nj.. já vlastně kolikrát taky. no a pak si vzpomenu, že bych se měl přihlásit, ať vím jestli mi někdo neposlal pm..
17.6.2020 14:41
Citovat
+++
a teď řeším zas problém, že bych rád nějaké věci stáhnul, ale nechci riskovat. nevím jestli si někde v zahraničí zařídit virtuální pc, nebo tak něco..
+++

No jen pokud máš strach tak doporučujmu k takovému PC přistupovat přes VPN která se ti v Jp bude tvářit (pro případného zjišťovatele kam lezeš) že se přihlašuje někam do jiné země než se nachází ono " virtuální pc". (příklad ty[jp]-síť[venezuela]-virtuální pc[nový zéland]).
Pokud by jsi měl strach ještě, tak asi např : ty[jp]-síť[venezuela]-virtuální pc[nový zéland]-síť[JAR]....
Tolik jen moje čistě teoretická úvaha😉
21.6.2020 15:37
Citovat
...

RIP🙁 Tolik hodin stráveného času na fóru a tolik lidí, co jsem tam poznal a kolik flamů válčil🙂
21.6.2020 15:53
Citovat
...a tolik lidí, co jsem tam poznal a kolik flamů válčil🙂

Jinak řečeno, máš radost, že už nikoho z nich nikdy neuvidíš. :-D
15.6.2022 18:42
Citovat

Ahoj, mate někdo info kde sehnat hry na nintendo switch, někde za trochu normální ceny. Nebo kde objednat i třeba přímo z jp? Moc dekuji nejlépe sz

25.10.2022 12:13
Citovat

Jsem to jen já nebo i dalším tady připadají některé ankety občas ... mimo? XD


Přece jen na stránkách, které jsou o anime, manze, dorama, atd. bych čekala ankety, které se týkají právě těchto témat. :)

Např. jedno z témat tady jsou Hry a proto anketa o deskových hrách mi přišla OK. :)

Ale jiné (např. ta o chytrých spotřebičích) mi přijdou totálně mimo. XD


A taky bych se chtěla zeptat, kam (mimo discord) se dají posílat návrhy k Aki. :) Např. by mě zajímalo, jestli by se u anime které mají označení že už jsou přeložené / překládají se (CZ nebo SK vlaječka dole) nedalo taky připsat, KDE ten překlad je k nalezení. Třeba že je můžeme najít na HnS, Hanabi, ulozto, atd. :)

20.12.2022 9:31
Citovat

Hmm, tak sice hodně pozdě, ale odpovím. 😅

Co se anket týče, někdy jsouzaměřené trochu obecněji, to je pravda. Ale nevidím na tom nic moc špatného, plus mi to usnadňuje práci. 😅 Ty ankety z velké většiny vymýšlím já a naprosto upřímně, po dvou letech, kdy jsem přidával téměř přesně 1 anketu týdně, už mi vážně docházejí nápady, co do těch anket dávat. 😅 Zároveň ale nechci zmenšovat jejich počet. Takže asi tak no. 🙂

Návrhy je ideální posílat na Discord, máme ještě toto fórum a email, ale ty se skoro nepoužívají a ani je pravidelně nekontrolujeme, jestli tam něco nepřibylo. 😅 Co se týká návrhu s překlady, tak je mi líto, ale ne. Současnou podobu jsme si stanovili jako horní hranici toho, co jsme ochotní na webu mít. Nicméně většinou ty překlady najdeš na Hiyori. V souvislosti s tím ti ještě můžu doporučit nastavit si na Aki soukromý dynamický odkaz, který by ti hledání usnadnil.

20.12.2022 11:17
Citovat

Děkuju. :D


K těm anketám mi stačila ta, kde byla přímo otázka co na ankety říkají ostatní uživatelé a vzhledem k výsledkům mi došlo, že to tak vidím hlavně já takže už mlčím. :D A s vymýšlením nových můžu klidně pomoct, když bude třeba. :)


Ok. :) Pak mám teda ještě jednu otázku, která se týká soukromých zpráv. Plánuje se do budoucna něco na nich změnit než jak to je teď? :) Před pár týdny jsem tady někomu zkusila poslat zprávu, ale vypadá to, že o tom ani neví. :D

20.12.2022 12:31
Citovat

Za návrhy budu určitě rád.


Soukromé zprávy a fórum... jsou v žalostném stavu, bohužel. 😞 Věc se má tak, že jsem to kdysi zprovoznil, pak padla Akihabara, ztratili jsme většinu uživatelů a nové fórum nikdo nepoužíval. Což vedlo k tomu, že jsem neměl motivaci s ním něco dělat. A protože zůstalo v takto mizerném stavu, tak chápu, že uživatelé nemají motivaci ho začít používat. Je to takový začarovaný kruh. Je minimálně jedno vylepšení, které bych pro SZ chtěl udělat, ale už ho dlouho odkládám. Jinak pokud jsi někomu poslala SZ, tak by to teoreticky vědět měl, pokud si prohlíží upozornění u zvonečku (někteří uživatelé je ignorují, s tím já moc nenadělám 😅). Nicméně je i možné, že neví, jak odpovědět, protože to přímo v tom seznamu SZ nejde (to je právě ta věc, co bych chtěl napravit). Snad je tato odpověď dostačující. 🙂


TLDR: Fórum je v mizerném stavu, jelikož není snaha ho udržovat, protože se skoro nepoužívá a uživatelská komunikace se téměř kompletně přesunula na Discord. 😅

20.12.2022 20:17
Citovat

Jn, s jedním kámošem odsud jsme ty soukromé zprávy zkoušeli a zjistili jsme, že zprávu někomu lze odeslat jedině tak, že si otevřeš jeho profil, sjedeš dolů a tam je "Poslat uživateli soukromou zprávu". Ale jak píšeš - dotyčná osoba nemůže odepsat jinak než zase stejným způsobem. :D


Jinak teda chápu co myslíš, takže na případné změny klidně počkám jak dlouho bude třeba a jestli vůbec budou potřeba, protože jestli většina chodí na discord, tak zprovoznit ty věci jen kvůli mě je blbost. :D

20.12.2022 20:27
Citovat

PS: kdybych teda přišla s nějakou tou anketou, kam ti mám posílat návrhy? :D

20.12.2022 23:49
Citovat

Pokud se ti nechce používat Discord, můžeš mi to poslat v SZ tady na Aki. 😄

23.12.2022 11:43
Citovat

No jo, ale jak se dostanu na tvůj profil? :D Pokud by to bylo příliš složité, tak kdyžtak stačí napsat anime, u kterého jsi někdy napsal recenzi, z něj se pak na tvůj profil můžu dostat. :D

25.12.2022 10:12
Citovat

Udělal jsem menší aktualizaci, takže teď stačí, abys tady ve fóru (nebo i u SZ) klikla na avatar a přesměruje tě to na profil autora dané zprávy. (Tyto odkazy byly kdysi plánované, ale v době tvorby fóra ještě neexistovaly uživatelské profily, ty byly zprovozněny až hodně pozdě.)


PS: Veselé Vánoce. 😉

26.12.2022 20:02
Citovat

To je super, díky moc za vánoční dárek. ^^


Taky přeju tobě i všem uživatelům tady na Aki (byť se zpožděním :D) Veselé Vánoce. ^^

20.2.2023 11:46
Citovat

Nemáte někdo zkušenosti s opravou časování u titulků? Stává se mi, že titulky nesednou k videu a běží o několik obrazů později (docela to kazí zážitek). Zkoušel jsem několik různých programů pro editaci, ale zatím nic co by vyhovovalo. Většinou neumí .ass a mají problémy i s .mkv (což jsou tady nejběžnější formáty). Pokud někdo máte lepší zkušenost, prosím poraďte. Díky.

21.2.2023 1:53
Citovat

díky, vypadá to slibně, jdu se s tím zkusit naučit

22.2.2023 11:08
Citovat

já při koukání na anime používám nejčastěji přehrávače: MPCplayer nebo KMPlayer a u obou jde časování titulků upravit podle potřeby (posunout je zpátky nebo dopředu) 🙂

22.2.2023 17:32
Citovat

Používám VLC, taky umí posunout titulky, zkusil jsem i ten KPCplayer. Ale raději bych si titulky nastavil a uložil, než to dělat pokaždý znovu.

23.2.2023 20:35
Citovat

jo takhle :)

v tom se nezvyznám, takže ti neporadím :)