Akichan.moe
Vyhledávání
Možnosti vyhledávání Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

Změny od minulého roku

6.2.2021 21:09
Citovat

Už dlouho jsem (hlavně vinou své lenosti) neaktualizoval seznam změn na webu, ale to rozhodně neznamená, že žádné nebyly, tak jsem se rozhodl je tentokrát shrnout v podrobnější zprávě ve fóru.


  • Už delší dobu je možné použít rychlé vyhledávání k vyhledání žánrů tím, že je uvedete mezi dvojitými dvojtečkami, takže například když napíšete ::akční:: vypíše vám to tituly s akčním žánrem.
  • Velkým přepracováním prošla hodnocení (recenze). Nejdřív byl přidán nový boxík pro hlavní stránku s nejnovějšími recenzemi. Posléze byla předělána stránka s výpisem recenzí jednoho díla (anime). Nově už tak nevypadá jako dlouhý sloupec textu, ale je to lépe vizuálně oddělené a díky barevnému rozlišení je také na první pohled vidět, jaké bodové hodnocení autor recenze udělil. Dobrou ukázku výpisu recenzí můžete vidět například u SAO. Spolu s novým výpisem přibyla i možnost dávat recenzím palce nahoru. V anketě jste si odhlasovali, že chcete i možnost dávat palce dolu, ale zde se vám musím omluvit, protože mě na Discordu svými argumenty přesvědčilo, že by palce dolu vyvolávaly spory a uživatelé je používali k podkopávání recenzí uživatelů, se kterými nemají dobré vztahy, což je pravda, že se kdysi dělo i ve fóru Akihabary. Proto jsem se rozhodl, že se palce dolu implementovat nebudou, a ačkoliv možnost „pouze palce nahoru“ dostala v anketě nejméně hlasů, přijde mi lepší implementovat aspoň je, když už byla varianta pro „oboje“ zcela dominantní. Jako poslední byla aktualizována i stránka s výpisem nenovějších recenzí. Ta vzhledově vychází z výpisu recenzí jednoho díla a zároveň už konečně funguje, jak by měla. To znamená, že daný výpis už nyní zobrazuje všechny nové recenze daného portálu, a nejenom ty vámi přidané. Pro zobrazení vámi přidaných můžete použít odkaz v menu uživatele, který byl až dosud nefunkční. Jinak by u výpisů recenzí mělo také nyní fungovat stránkování.
  • U soukromých odkazů je už nyní možné nastavit si, zda se mají nebo nemají otevírat v novém panelu, a také je možné nastavit, zda se mají zobrazovat pouze u děl 18+, normálních, nebo u všech.
  • Přepínání denního a nočního režimu doznalo vizuální úpravy.
  • Byla opravena menší chyba u výpisu podobných dle žánrů, která způsobovala, že jste mezi nimi nalezenými podobnými mohli narazit na nepřímé příbuzné toho díla. To znamená, že například mezi podobnými Naruta jste nemohli narazit na Shippuuden, ale na Boruta ano. Toto už by se dít nemělo.
  • Hlavní stránka a rozcestníky dostaly drobné vylepšení pro zobrazení v rozlišení 4K. Nebojte, i z ankety víme, že je stále ještě naprosto dominantní FullHD, které dále zůstává naším primárním zaměřením.
  • No a zcela jistě jste si všimli, že jsme se dnes rozloučili s vánočním motivem a logem. Doufáme, že se vám i ty nové jarní líbí. 🌺🙂

No, tolik k aktualizacím za poslední necelé dva měsícem, doufáme, že jste s nimi spokojení. Pro všechny aktualizace platí, že když byste narazili na nějaké chyby, tak je prosím nahlašte. Jinak v plánu máme samozřejmě i další změny, a když vše půjde dobře, tak se některých z nich brzy dočkáte. 🙂

7.2.2021 12:59
Citovat

Dík za dobrou práci 👍

11.2.2021 19:45
Citovat

Ráno jsem to dával na Discord, ale pro ty, co tam nejsou, to dám i sem. Toto je ukázka rozdílu u nově přidaných obrázků (vlevo JPG, vpravo AVIF). Pokud by to někoho zajímalo, tak JPG byl uložen s kvalitou 80/100, AVIF s kvalitou 60/100, a velikosti jsou 38,2KB u JPG a 22,8KB u AVIF.


https://cdn.discordapp.com/attachments/458907795941752843/809350514051252274/unknown.png