Akichan.moe
Vyhledávání
Možnosti vyhledávání Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

Výpomoci do školy

25.3.2018 20:02
Citovat
Tenhle topic by mě sloužit všem, kteří by potřebovali pomoct s různými domácími úkoly do školy.

A hned na úvod začnu. Mám prosbu komunito. Moje přítelkyně měla za úkol vystavit fakturu podle vzoru, který dostali ve škole. Tak jsem jí vše vysvětlil a pomohl co a kam vyplnit (ukazoval a vysvětloval jsem na faktuře za volání). A dnes jsem se dozvěděl, že jsem ve skutečnosti za vystavení faktury dostal za 3. Prý je něco špatně v datumech, bohužel nevím co přesně. Může nějaká dobrá duše mi prosím vysvětlit co je špatně (viz příloha)? Jestli vůbec je to špatně v datumech? Může být chyba jinde. Pokud to chápu správně, tak při platbě hotově není datum splatnosti posunutý o 30 dní (15, 30, 45, etc...), ale je stejný jako vystavení. Děkuji.
26.3.2018 0:31
Citovat
Jestli primo chyba to nevim, ale reknu ti co bych udelal ja, pokud bych prijimal platby hotove (coz kvuli EET nedelam). Vystavil bych beznou fakturu s beznou splatnosti a pokud by ji nekdo chtel platit hotove vystavil bych mu pri predani penez normalni prijmovej doklad. Podle me neni faktura danovy doklad urceny pro hotovostni platby. Ale treba se pletu
26.3.2018 5:08
Citovat
To je sice pravda. Avšak ty jako firma si můžeš datum splatnosti upravit dle libosti, klidně si ho můžeš mít na 60 dní a nebo vůbec. To už je jen na tobě jak moc jseš benevolentní k tomu, do kdy ti má zákazník zaplatit. A s tím příjmovým dokladem máš určitě pravdu, jenomže to nebylo součástí zadání. V zadání jasně znělo vytvořte pouze FA. Jde mi o princip, abych věděl co je špatně. Vytvořím FA a dostanu za ní ve škole za 3, když ani ta pizda není schopná jasně říct za co? Jako wtf?
26.3.2018 5:39
Citovat
My máme v práci obvyklou splatnost 14 dní...
Až přijdu do práce, porovnám
26.3.2018 8:12
Citovat
Tak neviem jak je to v Čechách, ale u nás na Slovensku sa dátum píše v plnom formáte. Čiže to 6.3.2018 by som napísal ako 06. 03. 2018 (ešte je aj podmienka medzera za bodkou).
Ešte čo by som ja osobne vytkol, tak to, že nie je ujednotený formát, niekde nie je napisané "Kč", pričom inde za tých istých okolností je. Taktiež cena je niekde s bodkou a nulami a inde nie je vôbec nič.
26.3.2018 8:24
Citovat
Tak jsme na to dnes přišli za co jsme dostali 3 z fakturace. V datumech to není ani v jejich formátech. Navíc formátování má každý stát dělaný po svým jinak, takže jestli jsou v číslech tečky nebo ne a nebo mezery je jedno a nebo zdali je měna uvedená v Kč nebo CZK. Co je špatně je když někdo napíše 1 000,- Kč - čte se tisíc korun korun českých, takže buď jen  1 000 Kč a nebo  1 000,- ale ne dohromady. To jen pro zajmavost. No a teď k samotné chybě. Na faktuře nebyla vyplněna fiktivní adresa webové stránky. Toť vše milí vážení. Jako neposlali byste tu pizdu někam? Za nevyplněný jeden údaj dostat za 3?

Jinak děkuji všem zúčastněným za pomoc.
26.3.2018 10:25
Citovat
ale Bendo, tu vubec nejde o to jak moc spravne je zadani nebo odpoved ci vypracovani, ale jak dobre se vyspi profesor😉
26.3.2018 21:14
Citovat
Tak takove oduvodneni trojky bych si osobne bral jako prachsprostou buzeraci :/
26.3.2018 21:54
Citovat
Tak takove oduvodneni trojky bych si osobne bral jako prachsprostou buzeraci :/

Souhlasím ale stává se to velmi často 🙁😏
27.3.2018 9:21
Citovat
Já už jsem teda ze školy hodně dlouho, ale tohle bych si líbit nenechal.
Pokud by profesor nebyl přístupný rozumné domluvě, stěžoval bych si na vedení.
Samozřejmě jak se nějaký boj žačne, tak je to třeba dotáhnout do konce, aby člověk neměl horší pozici než na začátku.
27.3.2018 9:32
Citovat
Podle mě to byla zásadní chyba, nikoliv však na snížení známky na tři, ale tak na jedna mínus / na dvě.

Další otázkou je, zdali nahodou mezi stranami nepanuje zlá krev, která toto na první pohled nesmyslné zhoršení známky ze strany profesorky mohlo zpusobit.