Akichan.moe
Vyhledávání
Možnosti vyhledávání Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

Novinky ke dni 9.6.2014

8.6.2014 23:32
Citovat
Jako správný otaku, nejenom že sleduju anime, čtu mangy a novely, hraju hry, občas překládám a rád kritizuju ostatní, tak i nezapřu svoji činnosti na Akihabaře. A asi by nebylo na škodu sepsat pár novinek a zajímavých funkcí, které se tu za poslední dobu událi.




Globální:

Automaticky se nastavuje stav u skupin k jejich projektům. Pokud někdo přidá titulky pod jménem své skupiny a nevytvoří k tomu projekt, tak se automaticky jednou za den vše založí a nastaví se i správný stav, který danému projektu odpovídá.

Pokud na Akihabaře nejsou titulky, jde nastavit pouze stav připravuje se. Pokud jsou už nějaké titulky na Aki, je automaticky nastaven stav na překládá se a nejde změnit. Pokud jsou všechny titulky ke všem epizodám, na Aki je automaticky nastaven stav hotovo. Mezi těmito stavy nejde měnit. Vždy se automaticky přepne na takový stav, který odpovídá aktuálnímu rozpětí. Jediný stav, který se nezmění je stav částečně přeloženo a ukončeno, ten jde nastavit vždy.

Ano je to možná krkolomné u takových děl, které mají pouze jeden díl. Jenomže slovo "připravuje se" se dá i chápat, že se na daném díle pracuje.


Profily uživatelů byli rozšířené o to, kdo založil jakou mangu či doramu.

Poupraven css styl na formulář pro přihlášení.

Předělán kompletně ajax pro hledání čehokoliv. Nyní zvládne i znaky, které dříve dělali problémy. Plus všude do závorky byl přidán rok vydání/narození pro lepší přehlednost.

Podařilo se mě zprovoznit reklamní systém na Aki. Nikdy by nevěřil, jak moc vykutálená věc to bude.

Přepsán script pro zobrazování vztahů mezi anime/mangou/doramou.

Ve výpisu všech hodnocení se nyní vypisuje skoro celý text. Maximální rozpětí je stanoveno na 1000 znaků. (Kdyby někdo nevěděl, tak to je tenhle výpis: https://anime.akihabara.cz/hodnoceni/anime )

Trochu jsme opět překopali žánry, zrušili 18+ označení.

Ve výpisu titulků přidáno pole pro hledání překladatele.

Zrušeno v rozšířeném vyhledávání hledání anime podle překladatele.

Trochu předělan rss kanál.

Překopané statistiky pro všechny portály.

Nový systém bodování.

Mezi módy se rozhodlo, že oddělení 18+ a 18- (hentai anime a hentai manga) je blbost.

Anime:

Místo roku vydání je datum vydání. Doufám, že je tomu všude tak i uzpůsoben výpis. S tím i souvisí nová fce kalendář: https://anime.akihabara.cz/zobrazit/kalendar-mesic-cerven-rok-2014 (Platí i pro doramu)

Zkrácený výpis epizod pro přihlášené. Zobrazí se výpis posledních 30 epizod. Pro zobrazení všeho je nahoře tlačíto zobrazit vše. Platí pro anime, které mají víc jak 70 epizod. (Platí i pro doramu)

Upraven výstup pro vybrání překledatele k hodnocení, viz třeba tady: https://anime.akihabara.cz/pridat/hodnoceni-titulku-Sword-Art-Online-2012 (Platí i pro doramu a mangu)

Automatické nastavení rozkoukáno u anime, kterým se změní počet epizod. Př. Mám OVA, která má 2 díly a je prý ukončené, každý má ve svém animelistu nastaveno stav zhlédnuto. Po několika letech k danému anime vyjde pokračování nikoliv formou nového profilu anime, ale nové epizody. Navýšíme počet epizod a všem se nastaví stav rozkoukáno. Platí i opačně. Pokud máme stav rozkoukáno a snížíme počet epizod, tak se všem nastaví stav zhlédnuto, pokud tomu odpovídá jeho profil animelistu. (Platí i pro doramu)

Anime portál se odtrhává od AniDB. Už žádné automatické scripty nic. Vše růčo fůčo. Pokud něco chybí hlásit, přidat, upravit!

Dorama:

V title se zobrazuje stav herce k dané doramě (pokud to ovšem je vyplněné) Př.: https://dorama.akihabara.cz/dorama/Gegege-no-Ny%C5%8Db%C5%8D-2010 > Účinkující > Mukai Osamu > [Mukai Osamu Hlavní představitel]

Přegenerované obrázky pro lepší čitelnost.

Jmusic:

Skupiny a podskupiny ke skupinám. Viz třeba https://j-music.akihabara.cz/skupina-77-AKB48

Trochu jsme rozšířili stav členů u skupin a to jest, jak skončil a nebo odešel ze skupiny.

Alba rozšířená o jazyk.



No snad jsem na nic nezapomněl, popřípadně mě moderátoři doplní nebo kdokoliv jiný. Díky všem.


Chystané věci do budoucna:

Lepší propojení animeplánu (a jiných) s animelistem (a jiných). V anime plánu se zaškrtne "viděl jsem" a tento statsu se přenese do animelistu. Jinak řečeno animeplán bude kompletně přepracován a bude úzce souviset s animelistem. Do anime plánu půjdou přidat jen ty věci, které jsou v animelistu označené jako chci vidět a nebo sleduji. Jakákoliv změna v animeplánu se okamžitě promítne do animelistu. Už žádné zbytečné klikání navíc. Vše pohodlně nastavíte a naklikáte z jednoho místa.

Random TW - aneb udělám menší automat, který náhodně bude generovat zajímavosti z Aki. V současné době je propojení s TW vypnuté, kvůli velkému vytěžování TW, kdy se často objevovali chybné zprávy, že se nemohla poslat zpráva na TW. Nyní si vše bude řídit automat a bude posílat zprávy z fronty.

Plánuju obnovit účel stránek Akiba.cz. S přeinstalováním serveru jsem si bohužel nezálohoval scripty z těchto stránek, což je velká škoda. Jakmile bude trochu času, tak zkracovač url na Aki obnovím.


Btw: doporučuju: https://manga.akihabara.cz/manga/No-Game-No-Life-2013 Výbornej fanservis!


A na závěr trochu polemiky nad osudem Aki:
Ve vnitřku duše Aki jsme se trochu víc neshodli (spíše já proti všem - jako vždy), což mělo za následek pár možná nešťastných událostí, které bohužel pronikly navenek Aki a zanechali na ní viditelné šrámy. Často uvažuju nad tím, jak by Aki vypadala nebýt mě a nebo ostatních. Přežila by? Byla by tu teď s námi? A kam se její směr bude ubírat? Často se mě Aki doslova hnusí, jak se z poklidného underground projektu stalo něco, kde filozofie ostatních se mi doslova příčí. (Např. zfanatizované počešťování úplně všeho, kdy vám z tsundere vznikne totální nesmysl, který nedává ani trochu logiky, používání "správné" české transkripce - stále prosazuju Hepburn pro správné zachování kompatiblity a nebo věčná válka mezi uvozovkami "", tečka vs čárka (0,124 x 0.124) a nebo absolutní nesmysl, za který bych dotyčného zavraždil, oživil, znásilnil a znova zvaraždil je 100% vs 100 %). Někdy mám chuť s tím nadobro seknout a poslat celou Aki do "křemíkového" nebe. Vypnout, smazat a nic po sobě nezanechat. Bez milosti! Ale...? Jsem takovej hodnej blbec a vše si nechám líbit, aspoň to je parafráze, kterou často od okolí slýchám. "Proč na tom nezačneš vydělávat? Podívej se kolik času jsi u toho ztratil a co z toho máš? Dobrý pocit? Lepší práci? Lepší postavení v práci? Lepší platového ohodnocení? Nic! Nic a ještě jednou nic! Nervy v prdeli a jen samé urážky na tvou osobnost. Buď se na to vše vyser a celé to smaž a nebo z toho udělej výbornej kšeft na peníze. Buď a nebo. Nic mezi tím neexistuje."



A je vidět, že obyčejní lidi nemají pochopení pro vtip. (Že Edíku?😄) Pokud ano, tak by asi všem došlo, proč se třikrát změnil vzhled Anime Akihabary.🙂 Jen true otaku tohle pochopí.


A nakonec poznámka pro hnidopichy: můžete mě klidně i zmlátit, pokud na to máte koule a odvahu za mnou přijet, ale je to moje věc, že používám zabezpečený protokol https.😛 A názor na tohle téma si nechte pro sebe.😛
9.6.2014 0:31
Citovat
Tý vago. Chodím sem celkem pravidelně, ale že těch změn už bylo tolik, jsem si nevšimla.
Koukám, že Dorama > v title ... je při umístění myšky na obrázek herce.

Tak třeba mě se většina změn líbí, děkuji ti za tvou starost o akihabaru.
Pochybuji o tom že by někdo z těch co je zajímají zbytečnosti (typu mezera před procentem a čárka místo tečky na oddělení desetin) byl schopen tvořit tak komplexní stránky, jakými akihabara je.

PS: Mílo, než sem začneš něco psát, prosím, přečti si třetí spoiler, ať ze sebe zas neděláš totálního vola - pochopitelně jen, pokud jím skutečně nejseš, čímž si nejsem vůbec jistá.

9.6.2014 2:16
Citovat
A nakonec poznámka pro hnidopichy: můžete mě klidně i zmlátit, pokud na to máte koule a odvahu za mnou přijet, ale je to moje věc, že používám zabepečený protokol https.😛 A názor na tohle téma si nechte pro sebe.😛

PS: Mílo, než sem začneš něco psát, prosím, přečti si třetí spoiler, ať ze sebe zas neděláš totálního vola - pochopitelně jen, pokud jím skutečně nejseš, čímž si nejsem vůbec jistá.


Ve špajzu mám nevyužitou lopatu na sníh, stačí když mi benda řekne svojí adresu.