Akichan.moe
Vyhledávání
Možnosti vyhledávání Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

Studium japonštiny

25.9.2013 14:53
Citovat
ahoj,neví😉 někdo o nějakém levném vyučováním japonštiny v brně??🙂
25.9.2013 17:38
Citovat
Staň se studentem MU a https://is.muni.cz/predmet/phil/podzim2013/JAP126
23.4.2014 19:48
Citovat
Dobrý deň, chcel by som sa naučiť Japončinu a z dôvodu, že ani len vzdialenom okolí nemám na to možnosť, chcel by som si zakúpiť nejakú dobrú učebnicu/knihu a učiť sa z nej. Prečítal som si diskusiu a zostal som mierne zaskočení, skutočne táto knižka

http://www.martinus.sk/?uItem=35541

nie je dobrá voľba pre začiatočníka? Alebo by som sa z nej dokázal predsa len naučiť základy tohoto jazyka? Spomínala sa tu aj učebnica Japonština pre samouky ale nikde som ju nenašiel na predaj, máte nejaký odkaz kde by som ju vedel v prípade záujmu zohnať, alebo máte nejaký iný typ na novšiu (či nejakú staršiu) vhodnejšiu publikáciu?🙂

Ďakujem vopred za poradenie, o jazyk mám skutočne seriózny záujem a už som sa mu aj začal venovať (naučil som sa výslovnosť a písanie číslic, učím sa postupne hiraganu...)  😉
23.4.2014 20:30
Citovat
Dobrý deň, chcel by som sa naučiť Japončinu a z dôvodu, že ani len vzdialenom okolí nemám na to možnosť, chcel by som si zakúpiť nejakú dobrú učebnicu/knihu a učiť sa z nej. Prečítal som si diskusiu a zostal som mierne zaskočení, skutočne táto knižka

http://www.martinus.sk/?uItem=35541

nie je dobrá voľba pre začiatočníka? Alebo by som sa z nej dokázal predsa len naučiť základy tohoto jazyka? Spomínala sa tu aj učebnica Japonština pre samouky ale nikde som ju nenašiel na predaj, máte nejaký odkaz kde by som ju vedel v prípade záujmu zohnať, alebo máte nejaký iný typ na novšiu (či nejakú staršiu) vhodnejšiu publikáciu?🙂

Ďakujem vopred za poradenie, o jazyk mám skutočne seriózny záujem a už som sa mu aj začal venovať (naučil som sa výslovnosť a písanie číslic, učím sa postupne hiraganu...)  😉


Pokud umis aspon trochu anglicky, tak bych ti doporucil ucebnici Genki, da se docela dobre sehnat i online jako pdf.
23.4.2014 20:39
Citovat
Popřípadě Minna No Nihongo. Dá se také stáhnout a to včetně výukových CD,DVD, bookletu apod.
24.4.2014 20:09
Citovat
Ďakujem vám obom za názory, uberiem sa pri štúdiu rozhodne týmto smerom🙂
8.5.2014 14:25
Citovat
Dobré odpoledne všem,

nechtěl jsem zakládat nový příspěvek, tak to napíši sem. V současnosti studuji CR (cestovní ruch), a až dodělám školu, rád bych studoval japonštinu a ostatní reálie o Japonsku. A tak bych byl rád, kdyby mi někdo dokázal poradit, která ze  3 škol, která vyučuje japonštinu, se nejvíc hodí k cestovnímu ruchu. Jako co by se nejvíc hodilo delegátům a tak.

Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.
13.5.2014 21:56
Citovat
Dobré odpoledne všem,

nechtěl jsem zakládat nový příspěvek, tak to napíši sem. V současnosti studuji CR (cestovní ruch), a až dodělám školu, rád bych studoval japonštinu a ostatní reálie o Japonsku. A tak bych byl rád, kdyby mi někdo dokázal poradit, která ze  3 škol, která vyučuje japonštinu, se nejvíc hodí k cestovnímu ruchu. Jako co by se nejvíc hodilo delegátům a tak.

Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.


Myslím, že je to asi jedno. Všechno je to vyučováno na FF, tudíž se tam naučí jazyk, literatura, zvyklosti, historie atp. Jediný rozdíl bude možná v úrovni výuky, ale v obsahu asi příliš ne.
27.6.2014 14:02
Citovat
Ahoj, chtěla bych chodit na kurzy japonštiny a byla bych moc ráda, kdyby jste mi mohli nějaký doporučit.🙂
Mohla bych dojíždět do Prahy, ale Olomouc a Brno jsou moc daleko.
28.6.2014 18:33
Citovat
Kurz sice nedoporučím, protože se v nich neorientuji, ale klidně bych se té výuky ujal. Cena samozřejmě o něco nižší než na průměrném kurzu dohodou.:D
Zn.: Zkušenosti s výukou mám, na univerzitě mi dělali pokusné králíky ti, co si japonštinu zapsali jako nepovinný předmět.
5.7.2014 15:34
Citovat
na http://www.japan.cz/ jsem taky koukala, a pak mě zaujal http://www.japonskyjazyk.com/ . Školní rozvrh máme už 1. týden, ale může se během 2. týdne změnit, a to by mohlo s tím japan.cz problém kvůli stornování. 30% z 4 litrů není zas tak málo :/ .
Na té druhé stránce o stornování nic nepíšou. Nejspíš se jich na to zeptám, až se rodiče vrátí z dovolené.
:)
18.8.2014 5:30
Citovat
Zdravím,
chtěl bych na skypu založit studijní skupinu japonštiny. Zkrátka pár lidí, co by se spolu učili japonsky, mluvili spolu japonsky. atd... Uvítám každýho, kdo má opravdový zájem o japonštinu. Zkušennosti s jazykem nemusí mít žádný, dá se tomu přispůsobit.🙂 Já jsem mimochodem téměř na úrovni N4.

Máte-li někdo zájem, napište mi na skype (awer-graphic).🙂
24.1.2015 10:28
Citovat
Ahoj, rad by som sa spytal na nejaku stranku kde sa da ucit japoncina a kde je aj japonska abeceda najlepsie nejaka sk ci cz stranka prefom dik. Inak este jedna otazka a to ze existuju aj japonske titulky?
24.1.2015 10:41
Citovat
osobně bych ti doporučil spíše stáhnout si třeba z uloz.to učebnice Minna no nihongo a učit se z nich jsou sice v angličtině ale to bych jako velký problém neviděl. xD Jinak co se týče jap titulků, tak pochybuji že k anime nějaké budou to spíš k nejaponské doramě by se sehnat daly ale jinak asi ne.
24.1.2015 10:52
Citovat
Obyčejně se k japonským hraným seriálům vydávají i japonské titulky (jsou dělané pro neslyšící), takže určitě by sehnat šly.
24.1.2015 10:56
Citovat
osobně bych ti doporučil spíše stáhnout si třeba z uloz.to učebnice Minna no nihongo a učit se z nich jsou sice v angličtině ale to bych jako velký problém neviděl. xD Jinak co se týče jap titulků, tak pochybuji že k anime nějaké budou to spíš k nejaponské doramě by se sehnat daly ale jinak asi ne.

no po anglicky nechcem anglictinu akoro vobec neovladam... no chcem sa naucit japoncinu kvoli anime aby som to prekladal...podla vas s akeho jazykuje to dobre prekladat?
24.1.2015 11:28
Citovat
no po anglicky nechcem anglictinu akoro vobec neovladam... no chcem sa naucit japoncinu kvoli anime aby som to prekladal...podla vas s akeho jazykuje to dobre prekladat?


Ked chces nieco prekladat, tak samozrejme z originalneho jazyka, v tomto pripade japoncina. Je sice pekne, ze sa chces ucit japoncinu kvoli prekladaniu anime, no nemyslim si, ze je to realne.
1. Pre kazdeho je to ine, no pre mna je japoncina tazsia, ako anglictina.
2. Ucit sa jazyk z internetu, no neviem. Nieco by si sa naucil, ale trebalo by aj nejake tie hodiny s ucitelom.
3. Ak by si aj zacal, tak by si sa tomu musel venovat denne a par rokov, aby si bol na urovni, kde mozes nieco zacat prekladat.
24.1.2015 12:09
Citovat
pokud se chceš rychle a dobře naučit japonsky doporučil bych studijní pobyt popřípadě si sehnat dobrého učitele (nejlépe rodilého mluvčího) a potom to jde celkem samo (nejtěžší je naučit se jejich dvě abecedy a k tomu ještě znakové písmo). Jak už ale bylo zmíněno výše záleží taky hodně na tobě samém. Osobně zastávám názor že japonština je podobná jako čeština a angličtina mi přijde těší. xD
24.1.2015 14:23
Citovat
Aha dakujem za rady asi sa rozhodnem pre uplne zacatie s anglictinou asi lebo chodim uz 9 rok na zakladke ale nejak mi to nejde proste jej nerozumiem...takze dakujem za rady.
24.1.2015 19:41
Citovat
Rozhodnutí učit se japonsky je rozhodnutí na dlouhou trať. Zaprvé se musíš připravit na každodenní procvičovaní, alespoň hodinu denně. Naučit se základní dvě abecedy (hiragana, katakana) je snadné a české články k nim najdeš na internetu. Pokud se jedná o kandži, doporučuji používat kombinaci programu Anki a kanji.nihongo.cz. Gramatiku se můžeš naučit z Tae Kim's Guide. Je to kompletní příručka ke gramatice, za dva týdny bys ji měl mít projetou. Slovíčka je poněkud kontroverzní záležitost. Osobně mi pomohlo anime Nichijou (bez titulků, japonština v tomto anime je velice jednoduchá), manga (koupil jsem si z eBaye Bakumana) a balíček do Anki (moc se to neosvědčilo, ale někomu to určitě pomůže). Pokud jde o konverzaci, můžeš ji procvičovat na skypu s japonci (na hodinku si je můžeš za malý peníz najmout), popřípadě na chatu. Používám drrrchat.com, osvědčilo se výborně.🙂
24.1.2015 20:43
Citovat
Aha, tak ďakujem za radu uvidím teda či vôbec sa ešte začnem japončinu učiť lebo podľa toho ako si to napísal to nie je veľmi lahké ako som si myslel uvidím či sa rozhodnem pre japončinu alebo radšej či už sa naužím odznova angličtinu no toto je všetko odpovede som dostal to mi stačí takže zamykám. Ešte raz ďakujem za rady🙂

Zamykám.
19.6.2016 13:43
Citovat
Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás náhodou nemá zkušenost s Japonsko-českým studijním znakovým slovníkem, popřípadně kde by se dal sehnat(co jsem hledala tak ho už nikde nemají-_-)

Učím se střídavě s kanji prasátko a jisho.org, ale neumím moc anglicky, což je docela problém, když už se teď učím méně používané znaky🙁 

Budu ráda za jakoukoliv pomoc!!:)
20.6.2016 20:11
Citovat
Ahoj,

jestli myslíš ten studijní slovník od Labuse a Sýkory, tak ten mám (v top stavu).Na japonštinu už dlouho nemám čas a když mám čas, tak nemám sílu.Musel bych se ale hodně rozmýšlet, jestli bych ho chtěl prodat.Zvášť když tvrdíš, že se už nedá sehnat.
21.6.2016 10:32
Citovat
Studijní slovník od Labuse a Sýkory je pořád k sehnání. Například v Neoluxoru ho normálně mají, občas kolem něj procházím, když jsme tam na lovu. A podle mě bude k sehnání i jinde, třeba v Karolinum. Jiný slovník bych nedoporučovala, tento je opravdu nejlepší na trhu.
21.6.2016 16:03
Citovat
Neoluxorem myslíš pražskou prodejnu? Já bydlím na úplně opačném konci republiky a zrovna cestu do Prahy neplánuju,.. . zkusila jsem ještě napsat do knihkupectví Paseky, kde by měli mít výtisky na skladě, tak uvidím co odepíšou..:)
23.6.2016 10:12
Citovat
Už slovník mám????
3.7.2016 18:56
Citovat
Měla bych k tomu ještě dotaz - taky někomu chybí stránky 435-450? Nevím kam se to z toho mého slovníku podělo😄😄😄
23.10.2016 11:17
Citovat
"sumimasen" v různých nářečích:



zdroj: http://cadot.jp/funny/18840.html
2.4.2017 11:32
Citovat
Zdravím všechny,

Rád bych příští rok začal se studiem japonštiny, už jsem se ptal v pár školách za jak dlouho se dá dosáhnout na JLPT N3, podle nich pokud jste průměrný student tak při 2lekcích týdně se to dá zvládnout za 5-7let.

Nicméně bych se chtěl zeptat na doporučení, jsem z Liberce a nejbližší škola je v praze, takžře i s dojížděním mě to výjde jak skype lekce, máte někdo zkušenost s tímto druhem výuky? Nebo nějaká jiná doporučení na bližší školu?
Jinak jde mi o dvě a více lekce týdně a cenové do 4500,- měsíčně.

Děkuji
6.9.2017 14:46
Citovat
Ak viete po anglicky - odporúčané aplikácie na android zadarmo...

Japončina je už aj na Duolingo (nutná lepšia angličtina - pri niektorých otázkach vyššej úrovne musíte vpísať anglický preklad)...
V češtine je na Duolingo iba Angličtina.

Pre intenzívne učenie japonských znakov kanji je dobrá aplikácia AnkiDroid Flashcards.
Samotná aplikácia je aj v češtine alebo slovenčine, no zdielané balíky kanji som tam v sk alebo cz nevidel (ak sa niekto vyznáte - môžete ho skúsiť vytvoriť a pridať - bolo by to super). V angličtine ale veľmi dobre vyzerá balík "All in one Kanji - RTK order (new edition)" alebo aj pre slovíčka "NihongoShark.com: Japanese Core 2000 Step 1-10"...

No a asi najvýstižnejšie "obrázkové" kanji (asi pre 500 znakov) aké som videl aj v porovnaní s tlačenými knihami má aplikácia "Kanji Image Pro" od "4LGroup"... V play obchode už však nie je - nahradila ju iná aplikácia s podobným menom od inej firmy - lenže v tej je hromada reklamy a aj chyby...
6.9.2017 21:57
Citovat
Japončina je už aj na Duolingo (nutná lepšia angličtina - pri niektorých otázkach vyššej úrovne musíte vpísať anglický preklad)...

Máš nějaký speciální účet nebo jak ses k tomu dostal? Co já vím, tak japonština pro anglicky mluvící by měla být stále ve vývoji a neměla by být volně dostupná.
6.9.2017 23:04
Citovat
a protože máme v dnešní době na všechno spoustu aplikací, jen zmíním, že by se nemělo zapomínat ani na tužku a papír, což jsou při učení znaků nenahraditelné pomůcky..
když budete poctivě cvičit psaní, znaky si lehce zapamatujete, a může se vám stát, že za nějakou dobu i nějaké ručně psané znaky přečtete, pokud narazíte na někoho se slušným rukopisem.. ^_^
8.9.2017 5:22
Citovat
Máš nějaký speciální účet nebo jak ses k tomu dostal? Co já vím, tak japonština pro anglicky mluvící by měla být stále ve vývoji a neměla by být volně dostupná.

Tiež ma to prekvapilo, ale už tam je. Stačí iba základný bezplatný účet, kde treba byť online a zobrazuje sa reklama po každej lekcii.
Nainštaloval som si aplikáciu z obchodu, po spustení vybral japončinu, nastavil intenzitu, spravil si test na akej úrovni som (aj napriek gramatickým chybám v angličtine - celkom slušne), registroval sa a hotovo.
Keďže tam ešte nebol (alebo som si aspoň nevšimol) žiadny sk/cz klub - jeden som vytvoril - pozvánka: R3YU56

Edit: pripojený screenshot...

...by se nemělo zapomínat ani na tužku a papír, což jsou při učení znaků nenahraditelné pomůcky.. ...

S tým sa samozrejme nedá nesúhlasiť...
Tiež si okrem pridávania každého znaku do Kanji Prasátka aby som mal prehľad, všetky niekoľkokrát a aj s použitím vo vete prepisujem i do zošitu...
8.9.2017 20:55
Citovat
Tiež ma to prekvapilo, ale už tam je. Stačí iba základný bezplatný účet, kde treba byť online a zobrazuje sa reklama po každej lekcii.
Nainštaloval som si aplikáciu z obchodu, po spustení vybral japončinu, nastavil intenzitu, spravil si test na akej úrovni som (aj napriek gramatickým chybám v angličtine - celkom slušne), registroval sa a hotovo.

Aha, takže ty to jedeš přes APP-ku v mobilu. Tak možná tam bude nějaké zvýhodnění. Jsem línej to instalovat, tak ti budu věřit. Ale pokud se normálně přihlásím přes web, tak tam vidím pouze tyhle informace, bez možnosti začít studovat:

Líhnutí 67%

Odhadované datum vydání: 18.05.17
Upozornit mě, až bude kurz dostupný


Když se člověk koukne na datum, tak očividně jim to na něčem zamrzlo a zapomněli to posunout. A nejsmutnější na tom je, že v procentech líhnutí japonštinu předběhla už i korejština s klingonštinou.
24.11.2017 14:05
Citovat
Pokud tu někdo vlastní účet na anglickém výukovém portálu japonštiny japanesepod101 a chce si ho prodloužit nebo si ho tam chce pořídit, tak dnes mají v rámci BlackFriday sympatickou slevu 51%:
https://www.youtube.com/watch?v=qNDpFlwkW4I
24.11.2017 15:01
Citovat
Máte s tím portálem (japanesepod101) někdo nějaké zkušenosti? Basic nebo premium xD
25.11.2017 13:02
Citovat
Tak když už sem tady, zeptám se. Aktuálně má někdo zkušenost s navštěvováním kurzu japonštiny v Praze na nějaké jazykovce? Zachytila sem akorát Chinesepoint.cz které mělo stánek na japanweeku a kurz bude vypsán v únoru. Hodlám se tomu naplno věnovat, sem pracující člověk, ale finance taky nejsou nevyčerpatelné, takže jazykový pobyt teď fakt nedám. Chci začít kurzem s lektorem ne po internetu. Díky za každou radu.🙂
13.8.2019 16:30
Citovat
V prílohe zoznam slovíčok JLPT  N5 a N4 z tejto stránky:
http://www.tanos.co.uk/jlpt/jlpt5/vocab/

ja som zmenil písmo anglického prekladu na Sans Forgetica (písmo vyvinuté na lepšie zapamätanie čítaného textu).

Pripájam tiež slovenský preklad miesto anglického, no ten je iba "translate.google"...
13.8.2019 17:42
Citovat
Tak když už sem tady, zeptám se. Aktuálně má někdo zkušenost s navštěvováním kurzu japonštiny v Praze na nějaké jazykovce? Zachytila sem akorát Chinesepoint.cz které mělo stánek na japanweeku a kurz bude vypsán v únoru. Hodlám se tomu naplno věnovat, sem pracující člověk, ale finance taky nejsou nevyčerpatelné, takže jazykový pobyt teď fakt nedám. Chci začít kurzem s lektorem ne po internetu. Díky za každou radu.🙂

Přeslice chodila ke Spěváčkovi (v jejím případě to bylo pomaturitní studium) - https://www.jazykovka.info/jazykove-kurzy/japonstina/  A asi to byla ta nejlepší možná volba. Lektorky si nemohla vynachválit, díky nim sehnala první brigádu v japonské restauraci a pak už to jelo...