Akichan.moe
Vyhledávání
Možnosti vyhledávání Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

Domácí kina a HW přehrávače s podporou MKV

30.3.2012 17:08
Citovat
Zdravím lidi

(až) dneska jsem zaznamenal, že výrobci hardwarových přehrávačů začali respektovat MKV formát, máte s tím někdo zkušenost?

Zajímalo by mě samozřejmě, jestli je to v praxi použitelné.
- Jak si to dokáže poradit s AR (třeba KAA má všechno nadefinováno 16:9 jen pro SW přehrávání, ale takový konvertor ConvertXtoDVD to vesměs "blbě" interpretuje jako 4:3).
- Co titulky, respektuje to automaticky titulky v kontejneru? Jak si to poradí s fonty a stylováním? Co externí titulky, čeština, formáty titulků?
- a konečně, podporuje to standardně strukturování složkama a do jaké úrovně?
- (EDIT) zřejmě by mohly být potíže i s přehráváním DTS zvuku přímo z kontejneru...

Na TV je to fajn podívání, kdyby takové řešení plnilo očekávání, hned bych po něm sáhnul.
30.3.2012 18:29
Citovat
Jo MKV podporují už hodně dlouho😉

1) Co jsem zatím zkusil tak jsem nenašěel problém, že by byl nějak deformovaný obraz, akorat u některých náročnějších videí (samsung demo) dochazelo u některých ke kostičkování, dnes už má většina dostatečný výkon, jen při přehrávání po síti se muže objevit problém.

2)Zvládá jak interní tak externí. Ty externí musí být akorát pojmenovaný stejně jako video. Většina navíc v pohodě zvládá české znaky. Formáty zvládají taky klasiku srt, sub, ass... akorat nezvladaji scripty, takze ass zobrazi jako klasicky srt, což obcas vypada zajimave (i když tohle se pouziva akorat u anime, takže vetsina je v poradku akorat my mame problém🙂 )

3)slozky zvlada normalne tam problem nebyva, akorat nektery maji spatnou praci se soubory jako kopirovani atd.

4) vetsina zase zvlada bez problemu zalezi na konkretních specifikacích přístroje.

Doporucuju obcas kouknout na nějaké recenze, ty jsou obcas na avmania.cz, tvfreak.cz , pripadne dobra stranka je http://www.mpcclub.com/forum/
30.3.2012 22:20
Citovat
Doporučuju Xtreamer. Má to širokou komunitu, můžeš do toho vrazit hdd a umí to na co si vzpomeneš a bezproblému (i Hi10p - h264 10bit). Běží to na linuchu, sic trochu uzavřenějším, ale je to asi to nejlepší co si můžeš pořídit. Torrenty, upnp, rádoby smart TV, přehrávače z různých stránek jako např youtube, mrtě věcí.

http://www.alza.cz/xtreamer-prodigy-3d-hd-player-rtd1-d277817.htm

Pak existuje možnost si sestavit HTPC, ale tam je ta nevýhoda třeba dálkové ovládání pro irda atp. Prostě z HTPC nevymáčkneš plný výkon, jelikož OS + HW nemusí být spolu moc kompatibilní, což v Xtreamru to máš dělané přímo pro ten účel a optimalizované přesně na daný HW. Pak ti nemusí sedět ovladače atd. atd. Co vím, tak Xtreamer je to nejlepší na poli stolních přehrávačů videa. Pokud opravdu usiluješ o přehrávači, tak Xtreamer je dobrá volba.
31.3.2012 8:22
Citovat
...ale tam je ta nevýhoda třeba dálkové ovládání pro irda...

😮 vážně, a já si vždycky myslel že jde dokoupit, už jsem i pár takových viděl.
Osobně se kloním spíš k tomu HTPC, nevím proč, ale ty kouzelný krabičky mi k srdci asi hned tak nepřirostou🙂
31.3.2012 8:34
Citovat
Co vím, tak Xtreamer je to nejlepší na poli stolních přehrávačů videa. Pokud opravdu usiluješ o přehrávači, tak Xtreamer je dobrá volba.


Tak s tím úplně nesouhlasím, nejlepsí jsou Popcornhour a Dune, ale u těch si trochu připlatíš. Ale je fakt že Xtreamer patří k tomu lepšímu co je na trhu, a taky ti ho doporučuju
31.3.2012 10:52
Citovat
U htpc jsou spíše problém ty ovladače, takže i když si dokoupíš např irda, tak u htpc nemusíš mít 100% jistotu že vše rozběháš tak jak máš. A hlavně htpc je pro kutili a ne pro lidi, co si chtějí danou věc koupit, zapojit a mít od všeho ostatního pokoj. Maximálně si tak přečtou, jak zprovoznit torrenty a třeba českou teleivizi přes internet a to je vše.
31.3.2012 14:41
Citovat
Klasické domácí kino jsem chtěl kvůli konektivitě s analogovou TV. Ach jo, ještě jsem neviděl LCD nebo plasmu, která by se kvalitou obrazu dokázala vyrovnat, ty rozplizlé kontury a pixelování mě prostě znechucují, takže CRT se ještě pořád držím zuby nehty... Ale začíná mi docházet, že nastává konec a nevýhody začínají výrazně převažovat. Žádné HDMI, S-video, apod., jen scarty a cinche.

Bendo, díky za tip, vypadá to opravdu velice dobře. Jo, HDTV, k tomu Xtreamer, slušný NAS s Raid1 a jsem vcelku spokojenej🙂
7.1.2013 19:52
Citovat
Trochu to tu oživím 😄

Porozhlížím se dlouho po multimediálním centru (MMC), ale po prolezených zahraničních fórech samí negativa co se týká plné podpory ass titulků (především podpora scriptů) a poté hlavně éra Hi10p u které mi bylo řečeno i jsem načerpal info, že MC výkonem nestíhají dekódovat Hi10p.
Takže začínám přemýšlet o stavbě HTCP.

Pak si řeknu mrknu jsem a Benda_11 si v klidu napíše, o podpoře Hi10p😮 Takže, už nevím čemu věřit.

Má otázka z ní, má někdo z vlastní zkušenosti vyzkoušeno podporu titulků v .ASS a podporu 1080p Hi10p na MMC? 🙂
7.1.2013 20:09
Citovat


No s ass bych moc problemu necekal (dokud nepujde o nejaky tezky no-name low-end z ciny)
HTPC je proste cesta nejmensiho odporu😄

Mozna jeste... videl jsem na internetech nejaky recenze na tyhle krabicky ze se do nich obcas da narvat linux... coz (pokud by byla krabicka dostatecne vykona)  by tento problem taky resilo ^^

...vlastni zkusenost bohuzel nemam, pokud do neceho takoveho nekdy pujdu tak rozhodne HTPC
7.1.2013 20:16
Citovat
Trochu to tu oživím 😄

Porozhlížím se dlouho po multimediálním centru (MMC), ale po prolezených zahraničních fórech samí negativa co se týká plné podpory ass titulků (především podpora scriptů) a poté hlavně éra Hi10p u které mi bylo řečeno i jsem načerpal info, že MC výkonem nestíhají dekódovat Hi10p.
Takže začínám přemýšlet o stavbě HTCP.

Pak si řeknu mrknu jsem a Benda_11 si v klidu napíše, o podpoře Hi10p😮 Takže, už nevím čemu věřit.

Má otázka z ní, má někdo z vlastní zkušenosti vyzkoušeno podporu titulků v .ASS a podporu 1080p Hi10p na MMC? 🙂


Co mám doma Xteramer SW3, tak jsem zbežně zkoušel co to umi. Hi10p, to zvládalo celkem obstojne nebylo to sice tak ciste jako na PC, ale bez problémů koukatelný. A co se týká ass/ssa titulků, tak zvládne je to taky ale pouze jako klasický text jak kdyby to byl srt formát. A nevím o žádném mmc, který by plně zvládl ass i se scriptama.
8.1.2013 17:37
Citovat
aw3147: Pobavil si mě 😄 To mi připomíná moji první a poslední diskuzi v electro wordu, když jsem měl jiný názor než prodavač u podpory TV. Už nikdy nevkročím do podobného obchodu😀

Jinak jsem taky o těhlech krabičkách nepřemýšlel, ale pouštět stále pc jen abych mrknul na serial, nebo propojovat noťas s tv, který se zapotí při přehrávání není ono. Představa zapnutí MMC -> rozplácnutí o postel a zmáčknutí tlačítka play mě rychle opustila po přečtení diskuzí. (Někomu se to bude zdát jako nejvyšší stupeň lenosti, ale mám rád pohodlí po práci xD)

Právě naopak s ASS celkem dost problémů, bohužel MMC diskriminují fansub.

Zvolím nejspíš cestu nejmenšího odporu, ale co se tak rozhlížím bude to oříšek u HTPC co nejmenší spotřeba a přijatelný výkon. Cena je taky trochu jinde😀 když vezmu do úvahy, že to chci jen pro přehrávaní anime, ale ...... 😄


meni: Díky za postřehy 🙂 "nebylo to sice tak ciste jako na PC"  bohužel jsem náročný co se na kvalitu přehrávání, ale to by se možná vyřešilo jiným MMC. Na druhou stranu podporu ASS nepřekousnu. Scripty ty vem čert, zas si nepotrpím na OP,ED. Ale pozice, font, barva bez toho ne.

MMC popcorn hour má plnou podporu ASS (Fonty, barva, pozice) ale ta cena, se už vyplatí koupit HTPC.
7.1.2015 17:14
Citovat
Trochu to tady zase opráším...

Nemáte někdo zkušenost s touto věcičkou?

The Little Black Box v2

Po něčem se poohlížím a tohle zatím mezi MMC vítězí (do HTPC se mi nechce investovat čas ani peníze). Co se týče plné podpory ASS/SSA titulků, dovozce mi odpověděl, že: „... U  Little Black Box V2 jsem zatím nenarazil na problém s přehráváním ASS/SSA titulků. Diakritika je samozřejmě podporována plně. Ohledně zobrazení -  titulky ASS/SSA jsou co se týká stylu i umístění zobrazovány vždy tak, jak byly předem graficky definovány a na přístroji je pak ani nelze (se současným firmware) měnit. U titulků .ssr je pak možno na přístroji měnit velikost, barvu, styl a pozici na obrazovce. ...

Pokud to tedy zvládá full HD, FLAC v MKV (což moje TV nepřežvýkne 😢 ) a vnitřní styly v ASS/SSA, asi bych to bral.
19.1.2015 12:25
Citovat
Přes přilétnuvší mínusko sem vlepím krátkou zkušenost s MMC The Little Black Box v2:



Malý, lehký, tichý, konektivita skromná (1x HDMI, 2x USB 2.0, 1x SD slot), technické parametry není problém vyhledat...

Přehrávání:

- Titulky zvládne bez klopýtnutí, s diakritikou žádný problém, ASS/SSA titule zobrazuje korektně dle vnitřních stylů.

- Audio bez potíží, překousne i FLAC v MKV, se kterým naneštěstí úúkrutně „smart“ TV Samsung nehne.

- Video je nakonec kámen úrazu. Většinu souborů přehraje naprosto korektně a nemá žádný problém ani s HD rozlišením, ale u některých souborů se vyskytuje zásadní potíž zvaná artefakty.

Takže i když dovozce a prodejci tvrdí, že zvládne přehrát absolutně všechno, bohužel tomu tak není a nezbývá než doufat, že výrobce v některé z aktualizací firmware (který kupodivu upgradeuje) nekompatibilitu mezi kódováním videa a použitým kodekem zohlední...

EDIT: Po půl roce normálního otaku užívání se Černá škatule odporoučela. Tímto pozbyla důvěry.
19.1.2015 13:09
Citovat
Nechci si hrát na chytráka, ale proč už rovnou nepřemýšlíte o nějakém mini PC ? Připojení přes HDMI. Slušná repra k tomu a máte vystaráno.
Nemuseli by jste řešit zobrazování titulků a kontejner mkv. Využijete to i na filmy či seriály. Mini PC se dá sehnat za stejnou cenu jako The Little Black Box v2.

Píšu to jen proto, že to sám takhle mám a používám🙂
20.1.2015 7:22
Citovat
Nechci si hrát na chytráka, ale proč už rovnou nepřemýšlíte o nějakém mini PC ? Připojení přes HDMI. Slušná repra k tomu a máte vystaráno.
Nemuseli by jste řešit zobrazování titulků a kontejner mkv. Využijete to i na filmy či seriály. Mini PC se dá sehnat za stejnou cenu jako The Little Black Box v2.

Píšu to jen proto, že to sám takhle mám a používám🙂


Vykati netřeba🙂 Upřímně řečeno nevěřím, že za tři a půl se dá něco kloudného sehnat / sestavit, aniž by to bylo ze starého šrotu a zároveň to mělo v sobě všechno, co to v sobě mít má🙂 Chtěl jsem něco, co by bylo okamžitě k použití, jakmile zapnu telebednu, zároveň to nežralo a nemusel jsem se v tom vrtat jak je rok dlouhý. Stačilo málo a „Černá škatulka“ by byla skvělá...
1.3.2015 10:09
Citovat
Proč sestavoval něco, co už do těch čtyř poskládané je a má to XBMC.. aktuální doporučená zařízení

http://www.tvfreak.cz/doporucena-multimedialni-centra-2015/5475?utm_source=tvfreak_newsletter_weekly&utm_medium=email_article_title&utm_campaign=doporucena-multimedialni-centra-2015/5475