Akichan.moe
Vyhledávání
Možnosti vyhledávání Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

Jak a odkud nakupovat? (e-shopy, platby, místní i zahraniční prodejci, figurky, mangy, …)

8.8.2015 13:22
Citovat
Ahoj. Neznáte nějaký dobrý obchod s dakimakurami? V diskuzi jsem našel dakimakuraharem.com a hobbyheart.com. Máte s nimi nějaké zkušenosti? (kvalita materiálu, potisku, doprava, komunikace..) Díky 🙂
8.8.2015 17:14
Citovat
Zdravim, poradili by ste mi kde by som kupil nejaky dost lacny anime obal na mobil Samsung Galaxy S6 prosim?
8.8.2015 18:44
Citovat
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=anime+case+Samsung+Galaxy+S6&_sop=15
21.9.2015 9:37
Citovat
Zdravím, máte někdo zkušenosti s nákupem na http://www.tsume-art.com/en/? Předobjednal a zaplatil jsem si tam za figurku a teď nevím kdy mi dojde a jestli vůbec. Psal jsem jim na fb a taky na jejich stránky ale odpověď zatím žádná. Figurka by měla být tento měsíc expedována, jedná se o Itachi Uchiha HQS. Děkuji za rady
23.10.2015 10:51
Citovat
Ahoj🙂
nevite prosim o nejake ceske strance/obchodu kde by meli mangy v anglictine skladem?🙂
Potrebovala bych na jeden projekt donest nejake mangy na ukazku.
Normalne nakupuji z bookdepository ale tam se obcas protahne doba doruceni a ja bych ty mangy potrebovala co nejdrive🙂
Poradite prosim nejaky eshop/obchod nebo jestli primo nekdo z vas prodava nejake mangy v anglictine ?🙂
dekuji za pomoc😉
15.1.2016 11:35
Citovat
Zdravím, poprosím o radu, nakupoval už někdo z http://www.yesasia.com/ ?
Nedávno jsem tam kupoval DVD, u produktu neměli nic jako Sold Out, + snad u každého filmu nebo hudby měli status : Availability: Usually ships within 7 to 14 days. K objednávce mi přiřadili status : waiting for stock, říkám si, oki, asi to musí dovézt od nějakého dodavatele... ale, pořád nic, tak nějak přemýšlím, jestli to vůbec bude.
Už jsou to dobré dva týdny určitě a stále : waiting for stock, asi to jenom moc hrotím, protože většinou nakupuju z ebay nebo 1999, ale je to divné 😮

edit : nejspíš jsem si měl nejdříve přečíst feedback od lidí, stránka vypadá legit, taky je hodně doporučovaná, ale většinou čtu.. špatná zkušenost, dlouhé čekání, rušení objednávek, špatná komunikace, no super 😎
15.1.2016 20:24
Citovat
Nic osobniho nemam, jen info z praxe. Kdyz sem pred 16 lety zacal dovazet prvni anime figurky v nabidkach se objevovala hromada ruznych kodu, volne prelozene - TBA (dodani bude ohlášeno) TBD (je nutno dodelat) a nebo u starsich veci Back-Order to oznacuje zbozi ktere se prodavalo, je vyprodane ale je sance ze se ukaze. V podstate je to predobjednavka, pro pripad ze se stane zazrak. Nic se mi nevymstilo vic nez na takove zbozi brat zavazne objednavky a zakaznikum sem vzdy rikal, shanejte i jinde u me to muzete kdykoli odpiskat. To mozna bude osud i tve objednavky.
15.1.2016 21:02
Citovat
Kdybych věděl, že DVD není dostupné, ruce od toho pryč a nic neplatím, ale oni to mají tak šikovně udělané, že status waiting for stock ti skočí až po objednání/zaplacení položky, tak můžu jen doufat, nebo refund. Vůbec, dovolit si chtít platbu před  neurčitým naskladněním...
10.6.2016 19:44
Citovat
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda nevíme o nějakých "českých" stránkách, kde koupit mangy v angličtině? Vím, že by se dalo nakupovat i v zahraničí, ale radši to nebudu zkoušet. Prostě znám stránky nejlevnejsi-knihy.cz, ale tam se mi ty mangy zdají být "předražené". Vím, ty knihy mají svou hodnotu, ale když stojí kniha z roku 2012 stejně nebo i více než jako kniha z roku 2016, k tomu se stejným počtem stran, tak mi to moc nesedí. Čekala bych, že ta cena bude menší.
Chtěla bych se jen zeptat, jestli byste mi nedoporučili nějaké jiné e-shopy, kde mangu nakupovat.

Předem děkuji
10.6.2016 19:56
Citovat
Díky, zkusím.
10.6.2016 20:15
Citovat
https://www.bookdepository.com/
A RADŠI to zkus...
11.6.2016 7:28
Citovat
https://www.bookdepository.com/

jak rika Lee
11.6.2016 7:33
Citovat
Díky, našla jsem tam jednu z mang, kterou jsem si chtěla koupit. Dokonce se zdá, že je tam i levnější než na nejlevnejsi-knihy.cz.
11.6.2016 7:36
Citovat
Jen se chci ujistit, ale na www.bookdepository.com je poštovné zdarma?
11.6.2016 7:38
Citovat
http://www.bookdepository.com/help/topic/HelpId/3/Which-countries-do-you-deliver-to
We currently ship to the following countries free of charge: (...) Czech Republic (...)
11.6.2016 7:42
Citovat
Jen jsem se chtěla ujistit.😄
Ale asi si tam nějaké knihy koupím. Díky za tip.
11.6.2016 8:26
Citovat
Jen jsem se chtěla ujistit.😄
Ale asi si tam nějaké knihy koupím. Díky za tip.


Poštovné zdarma, VAT je v ceně, kterou u knihy vidíš.
12.6.2016 4:19
Citovat
Jen to trvá cca 2 týdny než z bookdepository dorazí.
Ale zase pokud se už náhodou stane, že knížka nedorazí (cca 6 týdnů), tak jim napíšeš, že ti furt nedošla a po krátké mailové výměně ti pošlou novu zdarma.
Stává se to teda hodně výjimečně, ale už se mi to stalo🙂
7.8.2016 10:56
Citovat
Můžete mi ještě prosím poradit? Na https://www.bookdepository.com/ mám problém s tím, že když zadám údaje buď na Maestro nebo na MastrCard (omlouvám se, pokud to píšu špatně), a nepíše mi to v průběhu zadávání údajů "invalid", tak mi to napíše, že nebyla karta přijata kvůli špatně zadaným údajům.

Můžete mi prosím poradit, jak mám tedy postupovat, když se tam zadávají ty údaje. Je to popravdě moje poprvé, co budu vůbec platit kartou a Paypal nemám.
7.8.2016 12:03
Citovat
Neměla by ses zeptat radši rodičů?
Obecně bys údaje z karty nikde moc vykládat neměla, takže aspoň obecně...

Jméno z karty musíš opsat včetně interpunkce a velkých písmen - takže pokud je na kartě NOVÁKOVÁ, tak ti to nevezme Novákovou, ani NOVAKOVOU.
Platnost karty je asi jasná, ta je uvedená na ní, stejně jako číslo karty.
Kontrolní kód jsou třeba u reiffky taková ta tři číslíčka zezadu - u tvého podpisu (pokud nemáš kartu podepsanou, tak v šedém poli pro podpis)
Pak se také často chybuje v prohlížeči - pokud máš nastavený anonymní režim, banky se s tebou vůbec nemusí bavit. to se mi stalo třeba u Tesca, v anonymním okně nešla objednávka zaplatit, v normálním už j - záleží, jak to mají nastavené. Vždycky to vypíše stejnou hlášku, tak si zkontroluj, jestli jsi nechybovala v jednom z uvedených případů. Pak je taky otázka, jestli máš vůbec na té kartě povolené platby po internetu. Pokud si nejsi jistá, zavolej si do banky, aktivace trvala po telefonu kolem 10 minut, ale každá banka to má jinak.
A s platbami do zahraničí je to podobné, i když máš povolené platby v ČR, nemusí to nutně znamenat, že můžeš platit i na zahraničním webu.
7.8.2016 13:41
Citovat
Ono je to karta právě rodiče, který taky sám neví. Děkuji za vysvětlení, už nejspíš vím, kde jsem udělala chybu. Jen mám ještě jednu otázku. Jak se tam musí psát jméno, musí se i křesní (myslím jako celé jméno), nebo stačí jen příjmení?
7.8.2016 13:47
Citovat
Jen mám ještě jednu otázku. Jak se tam musí psát jméno, musí se i křesní (myslím jako celé jméno), nebo stačí jen příjmení?

já to psal vždy celé.. popravdě, psát jen příjmení mě nikdy nenapadlo..
7.8.2016 17:33
Citovat
Musíš to napsat celé
8.8.2016 9:43
Citovat
Jak pise Kroana. Aby se dalo platit kartou na webu musi byt tato sluzba bankou povolena. V beznych smlouvach to nebyva a je bezna praxe, ze se musi uzavrit dodatek ke smlouve (byva to zdarma). Nebo pokud pouzivas nejakou formu internetoveho bankovnictvi u GE a urcite i u dalsich bank to jde zaridit i z domova. Pokud nejsou u karty povolene inet platby hned se to failne protoze tvoje banka odmitne kartu autorizovat (i kdyz je platna). Pokud nechces davat primo cislo sve karty a pouzivat napr. PayPal, nevim jak ted ale tam bylo bezne ze karta musela byt embosovana (udaje nejsou natistene, ale jsou do karty vylisovane).
8.8.2016 11:30
Citovat
Pokud nechces davat primo cislo sve karty a pouzivat napr. PayPal, nevim jak ted ale tam bylo bezne ze karta musela byt embosovana (udaje nejsou natistene, ale jsou do karty vylisovane).

PayPal jsem zakládal v roce 2006 s Visou electron. Do té doby jsem měl Maestro card, u které platby po netu ani nešly povolit.. Ale kdo ví, jak je to teď, no..
8.8.2016 20:17
Citovat
Zdravím lidi,
doporučil by mi někdo nějakého prostředníka z Japonska, jako dřív býval Yokatta? Někoho již odzkoušeného a spolehlivého? Po dlouhý době jsem našel dvě figurky co jsem si zamiloval a chtěl bych je.
8.8.2016 20:23
Citovat
Zdravím lidi,
doporučil by mi někdo nějakého prostředníka z Japonska, jako dřív býval Yokatta? Někoho již odzkoušeného a spolehlivého? Po dlouhý době jsem našel dvě figurky co jsem si zamiloval a chtěl bych je.

Já několik let využíval Noppin, kamarád zas Tenso. Dobrým dojmem působí také Buyee, protože měli bannery přímo na yahoo aukcích. Hodně známí jsou ještě  FromJapan a Celga, například..
8.8.2016 21:54
Citovat
Já několik let využíval Noppin, kamarád zas Tenso. Dobrým dojmem působí také Buyee, protože měli bannery přímo na yahoo aukcích. Hodně známí jsou ještě  FromJapan a Celga, například..


Díval jsem se na ten Noppin, ale... spíš jsem chtěl zase najít nějakého prostředníka co to posílá pod hranicí cla a dph.
8.8.2016 22:38
Citovat
Díval jsem se na ten Noppin, ale... spíš jsem chtěl zase najít nějakého prostředníka co to posílá pod hranicí cla a dph.

hmm.. yokatta to tak posílali? o žádné "profesionální" přeposílací společnosti nevím, ale kdyžtak mi napiš co chceš, a uvidíme co se s tím dá dělat..

buď tady pm, nebo lépe na line 8bb76e1 nebo WhatsApp +420 731 899 730
30.3.2018 6:18
Citovat
Kto by mal záujem tak na Qwertee sa objavil pekný návrh Berserk trička (i keď na pôvodnom šedom podklade to vyzerá lepšie)


https://www.qwertee.com/
28.7.2018 20:29
Citovat
Ahoj🙂
Všimla jsem si české eshopy jako je fategate nebo jedishop prodávají anime figurky, konkrétně mé zajímají nendoroidi🙂
Jen by mě zajímalo zda prodávají originály a nebo čínské padělky (nemyslím to ve zlém jen mi občas ty ceny přijdou zvláštní)
Máte prosím někdo s těmito eshopy zkušenost? Prodávají originální figurky?

Moc děkuji za odpověď
29.7.2018 8:14
Citovat
Netuším, odkud Fategate bere nendoroidy, ale na krabičkách je většinou Made in China. Jen pro zajímavost, když mi od Amiami přišly Chino a Cocoa, tak Chino je vyrobená v Japonsku, Cocoa v Číně. Ale nepozoruju rozdíly v kvalitě figurek.
Zkraje jsem si myslel, že ceny jsou poněkud přemrštěné, ale když jsem si spočítal náklady při vlastní objednávce, už to tak děsivé není. Pro příklad výše zmíněná Chino (na Jedishopu 1451 Kč) stála na Amiami https://www.amiami.com/eng/detail/?gcode=FIGURE-013657 4580 jenů, tj. pro zjednodušení při ceně 20 Kč za 100 jenů mi vychází 916 Kč. K tomu (údaje od jiné figurky podobné ceny, papíry k Chino nemůžu najít) poštovné do ČR 1390 jenů, tj. 278 Kč. No a u nás za služby celní deklarace paušál 200 Kč, a i když nebudeš muset platit clo, tak aspoň DPH, tj. dalších cca 180 Kč, takže celkem 1574 Kč. Samozřejmě hodně ušetříš na způsobu dopravy, popř. pokud ti někdo figurku přiveze v rámci služební cesty, tak jsme s cenou opravdu úplně jinde.
Co se týká zkušeností, tak s Fategate zatím nebyl žádný problém, ale slyšel jsem názor, že se k reklamacím dopravou poškozených figurek staví liknavě, ale zatím mi figurky přišly bezvadně zabalené a nepoškozené. To samé platí i o Amiami a Rakutenu (https://global.rakuten.com/en/); Rakuten mi přijde spíš jako takový bazar, zastřešující větší množství obchodů, ale občas tu lze najít obtížně sehnatelné kousky. Rakuten, respektive obchod, v němž se nacházejí figurky, které sis objednala, občas komunikuje v japonštině, ale většinou jde jen o potvrzení objednávky a souhlas s výší poštovného, což jsou krátké věty a překladač to zvládne. Anglické odpovědi zjevně rozumí. A perlička na závěr - při nedávném období dešťů a sesuvů půdy mě informovali, že může dojít ke zpoždění dodávky objednaného zboží. Srovnej si to s Českou poštou...
29.7.2018 12:31
Citovat
Netuším, odkud Fategate bere nendoroidy, ale na krabičkách je většinou Made in China. Jen pro zajímavost, když mi od Amiami přišly Chino a Cocoa, tak Chino je vyrobená v Japonsku, Cocoa v Číně. Ale nepozoruju rozdíly v kvalitě figurek.
Zkraje jsem si myslel, že ceny jsou poněkud přemrštěné, ale když jsem si spočítal náklady při vlastní objednávce, už to tak děsivé není. Pro příklad výše zmíněná Chino (na Jedishopu 1451 Kč) stála na Amiami https://www.amiami.com/eng/detail/?gcode=FIGURE-013657 4580 jenů, tj. pro zjednodušení při ceně 20 Kč za 100 jenů mi vychází 916 Kč. K tomu (údaje od jiné figurky podobné ceny, papíry k Chino nemůžu najít) poštovné do ČR 1390 jenů, tj. 278 Kč. No a u nás za služby celní deklarace paušál 200 Kč, a i když nebudeš muset platit clo, tak aspoň DPH, tj. dalších cca 180 Kč, takže celkem 1574 Kč. Samozřejmě hodně ušetříš na způsobu dopravy, popř. pokud ti někdo figurku přiveze v rámci služební cesty, tak jsme s cenou opravdu úplně jinde.
Co se týká zkušeností, tak s Fategate zatím nebyl žádný problém, ale slyšel jsem názor, že se k reklamacím dopravou poškozených figurek staví liknavě, ale zatím mi figurky přišly bezvadně zabalené a nepoškozené. To samé platí i o Amiami a Rakutenu (https://global.rakuten.com/en/); Rakuten mi přijde spíš jako takový bazar, zastřešující větší množství obchodů, ale občas tu lze najít obtížně sehnatelné kousky. Rakuten, respektive obchod, v němž se nacházejí figurky, které sis objednala, občas komunikuje v japonštině, ale většinou jde jen o potvrzení objednávky a souhlas s výší poštovného, což jsou krátké věty a překladač to zvládne. Anglické odpovědi zjevně rozumí. A perlička na závěr - při nedávném období dešťů a sesuvů půdy mě informovali, že může dojít ke zpoždění dodávky objednaného zboží. Srovnej si to s Českou poštou...


Děkuji moc za odpověď🙂 takže je možné že Fategate prodává fake nendoroidy? :/ ptám se protože bych nerada řešila nějakou reklamaci, které by třeba ani neprošla pokud by mi nechtěli vrátit peníze.  Jednou jsem hledala figmu Asuny a našla ji na jednom českém obchodě (už si nevzpomenu jaký to byl) a podle fotek to byl padělek🙁 tak se trochu bojím nákupů těchto figurek z českých obchodů, ale zase se mi moc nechce řešit DPH nebo případně clo jako v minulosti.
Já osobně mám skvělé zkušenosti s obchodem Mandarake, skvělá komunikace, mají několik poboček, takže na některých píšou pouze japonsky ale ostatní hezky komunikují v angličtině🙂 Amiami jsem zatím zkoušela jen jednou ale také jsem byla velmi spokojená🙂
S českými eshopy co se týče figurek ale zkušenosti nemám ale docela se bojím že nakupují od neoveěřených dodavatelů padělky a ani o tom nevědí. Ale třeba to tak není.
Tak třeba se ozve ještě někdo kdo koupil např. nendoroida na českém eshopu a je to originál🙂

A můžu se ještě zeptat jaké figurky sis pořídil z fategate?🙂
29.7.2018 19:35
Citovat
Tak u Chino a Cocoou jsem se spletl, bral jsem je od Fategate, země původu je správně. Jinak na spoustě krabiček Made in China je ještě nápis "for sale in Japan only". Z Amiami byl Serval a je vyroben v Číně. Fakt netuším, jestli Good Smile Co. něco oficiálně vyrábí i v Číně, nebo jde o nelegální kopie či jak bychom to měli nazývat. Figurky si vybírám podle vzhledu a řekl bych, že nemá moc smysl zabývat se tím, zda jde o originál nebo kopii. Stejně to nemůžu ovlivnit a když mi i japonského obchodu přijde krabička s nápisem Made in China, tak proč bych se tím trápil?
Zatím jsem nedostal figurku, jejíž vzhled by se výrazně lišil od obrázku na eshopu. A pokud by figurka nebyla poškozená, asi by to ani nešlo reklamovat.
Z Fategate mám například Hibiki, Nya-tan, Cyan, Holo, Megumin, Kuroneko, petit figurky z Girls und Panzer.
29.7.2018 20:27
Citovat
Děkuji moc za odpověď🙂 takže je možné že Fategate prodává fake nendoroidy? :/ ptám se protože bych nerada řešila nějakou reklamaci, které by třeba ani neprošla pokud by mi nechtěli vrátit peníze.  Jednou jsem hledala figmu Asuny a našla ji na jednom českém obchodě (už si nevzpomenu jaký to byl) a podle fotek to byl padělek🙁 tak se trochu bojím nákupů těchto figurek z českých obchodů, ale zase se mi moc nechce řešit DPH nebo případně clo jako v minulosti.
Já osobně mám skvělé zkušenosti s obchodem Mandarake, skvělá komunikace, mají několik poboček, takže na některých píšou pouze japonsky ale ostatní hezky komunikují v angličtině🙂 Amiami jsem zatím zkoušela jen jednou ale také jsem byla velmi spokojená🙂
S českými eshopy co se týče figurek ale zkušenosti nemám ale docela se bojím že nakupují od neoveěřených dodavatelů padělky a ani o tom nevědí. Ale třeba to tak není.
Tak třeba se ozve ještě někdo kdo koupil např. nendoroida na českém eshopu a je to originál🙂

A můžu se ještě zeptat jaké figurky sis pořídil z fategate?🙂


Tak si ty figurky objednej primo na Good Smile Co.
29.7.2018 21:03
Citovat
Tak u Chino a Cocoou jsem se spletl, bral jsem je od Fategate, země původu je správně. Jinak na spoustě krabiček Made in China je ještě nápis "for sale in Japan only". Z Amiami byl Serval a je vyroben v Číně. Fakt netuším, jestli Good Smile Co. něco oficiálně vyrábí i v Číně, nebo jde o nelegální kopie či jak bychom to měli nazývat. Figurky si vybírám podle vzhledu a řekl bych, že nemá moc smysl zabývat se tím, zda jde o originál nebo kopii. Stejně to nemůžu ovlivnit a když mi i japonského obchodu přijde krabička s nápisem Made in China, tak proč bych se tím trápil?
Zatím jsem nedostal figurku, jejíž vzhled by se výrazně lišil od obrázku na eshopu. A pokud by figurka nebyla poškozená, asi by to ani nešlo reklamovat.
Z Fategate mám například Hibiki, Nya-tan, Cyan, Holo, Megumin, Kuroneko, petit figurky z Girls und Panzer.


Made in China maji na sobe i originaly od Good Smile Company🙂 me jde spis o to aby ceske eshopy treba nenakupovali fake figurky z Hong Kongu ktere se vyrazne lisi od originalu - nedbale barveni, jine barvy, nekvalitni zpracovani.
No jeste promyslim objednani z ceskehi eshopu. Nechce se mi resit clo a dph tak proto vaham nad ceskym eshopem🙂
29.7.2018 21:04
Citovat
Tak si ty figurky objednej primo na Good Smile Co.


Nechci resit clo a dph, proto vaham nad ceskym eshopem...
Jen jsem chtela zjistit zda nekdo z techto obchodu objednaval a zda tam prodavaji originaly.
30.7.2018 8:12
Citovat
Ahoj z Fategate mam 10 anime figurek a spokojenost bohužel nendoroidi ani jednu
30.7.2018 10:39
Citovat
Ahoj z Fategate mam 10 anime figurek a spokojenost bohužel nendoroidi ani jednu


Takze jinak tvoje anime figurky co sis objednal jsou v poradku a originaly?🙂
30.7.2018 14:13
Citovat
Takze jinak tvoje anime figurky co sis objednal jsou v poradku a originaly?🙂

Ano😉