Akichan.moe
Vyhledávání
Možnosti vyhledávání Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

J-Jump První časopis o anime a manze v ČR

10.3.2010 10:09
Citovat
Zdravím. Vzhledem k tomu že zájem o časopis by tu byl. Rád bych vás požádal o jednu věc. Distribuce ve velkém není opravdu levná věc. Proto potřebuju vědět, zda časopis uvést klasicky do prodeje, nebo ho vydávat jen jako občasník, na objednávku. Pokud by se vás sešlo dost, není problém natisknout dostatečný náklad. Ale jak říkám, je to o těch číslech. A proto šiřte mezi otaku-lidičky tuto zprávu dál, aby se nás sešlo co nejvíce.

Pokud máte zájem, naprosto nezávazně se předběžně přihlašte  pomocí formuláře zde
http://www.druiduv.net/?page_id=254

Všem děkuju za pomoc, kterou v začátcích opravdu potřebuju.
10.3.2010 10:34
Citovat
Mno chybí mě tady pár zavádějících odpovědí na časté otázky. Takže začnu:
Bude tam plakát? (Aspoň na obyčejném plakátovém papíru A3 / A2)
Jaká bude cena? Aspoň přibližně. Vím, že většinou to závisí na počtu objednávajících lidí, ale hodil by se ceník, ve smyslu, při počtu 250 lidí cena bude xxx,- kč.
Kdo bude články psát? Kdo bude dělat korektora? Kdo bude dělat grafického návrháře / sazeče?
O čem budou převážně články? Jenom anime, nebo i japonská kultura? Jak se můžeš zaručit, že to bude něco pro mě nového, co ještě třeba nevím, nebo jestli mě to může zaujmout.
Články o jakém anime? O těch "pop" anime, které běží na animaxu? Nebo i trochu toho zákulisí z 80let minulého století?

Podle toho jak na ty otázky odpovíš, tak dle toho se ti ozvou lidi. Narutoretardi a Bleachofilové ty to budou chtít vždy. Vím že z pohledu tebe, je lepší přilákat spíše tyhle lidi, jelikož je hodně, ale co my staří kořenové, kteří v tom lítáme už několik let.
10.3.2010 10:46
Citovat
Takže pokudím se odpovědět na všechno🙂

Plakát... Rád bych ho tam měl. Takže, není to 100% ale slibuju že se budu snažit ho tam umístit.

Cenu, jak říkáš, s cenou je to malinko složitější, ale rád bych se držel mezi 40-60 Kč. Ale kdo ví, třeba to bude víc.

Redaktory se snažím schánět na nejlepších místech. Bohužel nikdo neodpoví, a když tak něco jako ozvi se až něco budeš mít. A to bohužel zatím nemám🙂 Proto dělám průzkum abych mohl dokázat že si to někdo koupí.

Grafickou stránku nechávám na přátelích z IT a grafické branže. Zatím je časopis, co se týče grafické stránky nejasný.

Články, tak ač to je komerční a hnusné, naruto, bleach a tak dále v prvních číslech pravděpodobně budou. Je to ohrané ale pokud chci dobrý start tak se to musí vynutit násilím😄 Zákulisí tam samozřejmě bude mít svoje místo, stejně tak plánuju články o J-popu a J-rocku. A japonsku samotném. Dál bych rád věnoval pár stránek fan artu a fan fikci.

Sečteno podtrženo, zaměření na Mainstream ze začátku být musí. Ale to neznamená že se na ,,kořeny" vykašlu. Chci pojmout co největší množství lidí a proto bych tam rád nějak vecpal všechno🙂.
10.3.2010 11:41
Citovat
Upřímě řečeno, nechci kazit tvoje naděje na vydávání časopisu. Avšak jsou tu dva faktory, které ve většině případů tomu všemu to brání. Cena a to že na internetu je hodně počtení, které je navíc zadarmo. Takže pak ve výsledku všechny tyhle pokusy o vytvoření časopisu jsou jeden veliký nezmar, který končí publikováním na netu. Viz případ časopisu Yume, avšak u něj to je trochu jiný šálek kafe s citronem.

Nejtěžší je sehnat ti co budou psát články. V dnešní době je málo kvalitních pisálků, kteří umí fakt moc dobře psát recenze. A ti kteří tohle umí, chtějí opravdu vysoký honorář. Pokud seženeš ametéry, tak moc lidí si to nebude chcít koupit. Dále pak tisk, sazba atd. a cena roste do nezvratných výšin a mít cenu kolem 40 až 60,-kč je jen sen. A ve výsledku bude člověk rád, že pár stránek bez plakátu ho vyjde něco přes 200,- kč. A to většinu lidi odradí a půjdou si číst na net, kde je vše zadarmo. A pokud by chtěli plakát, tak si peníze ušetří a půjdou si ho někam dát vytisknout. Ve výsledku budou mít kvalitní plakát a spoustu článků na netu zadarmo.

Nechci kazit tvůj sen. Byl by jsi skoro první, kterému by se tohle podařilo, avšak jak pokuzaju, realita je trochu tvrdší.
10.3.2010 12:35
Citovat
Je tu jistá šance že máš pravdu😄 Jenže já jsem děsně tvrdohlavej člověk, dokud si hubu nenabiju sám tak si stojím za svým. A z toho vyplívá že jsem připravenej na neůspěch, ale nebudu vědět jestli to zvládnu nebo ne dokud to neskusím😄
10.3.2010 15:54
Citovat
Mno tak já si určitě první díl koupím a uvidíme jestli i další.
10.3.2010 16:57
Citovat
Já bych to zase tak rozhodně nezazdíval, i když jsem k tomu také hodně skeptický.

Ohledně toho, jak psal Benda, že je toho na netu plno a zadara, tak tuhle informaci můžeš spláchnout do záchoda. To by se v dnešní době neprodávali žádné časáky atd. A to jsou některé pár dní po vydání už naskenovaný a hozený v .pdf ke stažení. A hle stále vychází.

Druhá zmíněná věc je ale už trefa do černého. Nejhorší bude sehnat někoho na pravidelné psaní. Když se zamyslíš co by měl takový redaktor splňovat, tak ti tu zbude lidí hodně poskromnu ne-li méně. Dále pokud nebudou z armády spásy, tak asi budou chtít i nějaký ten bakšiš, že obětují svůj volný čas aby koukali na seriály a psaly o nich recenze. Ano, tento problém by mohli vyřešit reklamy v časáku, ale to se nejdřív musí rozběhnout aby měl někdo zájem tam své reklamní věci umístit.

Pak ještě budou chtít bakšiš i další lidi jako korektoři a grafici, bez kterých se samozřejmě také neobejdeš. Prachy pro tiskárnu nyní necháme stranou.

Pokud bys ale samozřejmě hned na začátku získal nějakého sponzora, tak by se šance na úspěch kapánek zvětšila. Ale nevím jestli ti do toho někdo půjde když je teď ta krize a neukážeš kvalitní koncepci, která by měla zahrnovat dlouhodobější plány projektu.

A nakonec tě bude čekat psychicky nejnáročnější část... úřady. :-) Bude asi žádoucí si zařídit ochranou známku, licenci na časopis a co já vím co ještě.

Ale rozhodně přeji hodně štěstí. :-)
10.3.2010 17:47
Citovat
Taky souhlasím s tím, že pokud nebudeš mít pevný tým recenzentů, korektorů a editorů, tak to můžeš zabalit rovnou. To je základ a bez něj se prostě nedá jít dál.

Chápu, že zatím okoukáváš terén, ale pokud už takovou informaci vypouštíš do světa, tak by byly dobré alespoň základní informace jako cena, ten plakát atd.

Prakticky si nám jenom řekl, že máš nápad.🙂
11.3.2010 20:25
Citovat
Nechci být opět za škarohlída, toto téma už se tu i na jiných fórech řešilo mnohokrát (škoda, že zdejší příspěvky zmizely v nitru databáze).

Je sice chvályhodné, že máš nápad, ale stejný nápad tu za posledních 7 let měla už spousta lidí a dokonce i slušně situovaných komerčních subjektů. Všichni se na to postupem času vyprdli, z fanovských snů vzniklo několik webzinů, které většinou umřely po pár číslech.

Nemá smysl tu rozebírat výhody či nevýhody papírového média, zvl. u tématu tolik spjatého s internetem, jako anime. Jsi si jich jistě vědom, takže se dá počítat, že víš, do čeho jdeš.

Co potřebuješ ty, a co celý bohulibý nápad drobet komplikuje jsou následující věci:
1) redakci - a tím nemyslím partu porůznu posbíraných lidí, ale funkční tým - od šéfredaktora, přes redaktory až po editora/korektora a sazbu. Nepotřebuješ ho začít pozvolna budovat, ve chvíli, kdy chceš vydat první číslo, už musí být tým funkční, jinak to bude bída.
2) peníze - náklady běžných anime fanzinů, které se vyskytují na různých conech, se pohybují u pár stovek (a třeba takový playbišík překonává co do profesionality dalece jakýkoliv anime webzin, který jsem u nás viděl). A to se rozdávají zdarma. Ty budeš muset utratit nemalý peníz za tiskárnu (on slušnej papír něco stojí) a další nemalý peníz za rozličná práva - například v případě plakátu. A taky název, který nebude soudně napadnutelný (j-jump je, tam by pravděpodobně dokázal uspět i právník studovaný plzeňským fofrkurzem).
3) obsah - a to ne ledajaký, potřebuješ ho jak jsi sám uvedl mainstreamový, ale hlavně - kvalitní a čtivý. Musíš dokázat lidem nabídnout něco, co si hned tak někde na webu nepřečtou, kvůli čemu budou mít důvod si tvůj plátek koupit. Víc než 1 to totiž většina lidí jen tak z hecu a podpory nové věci neudělá. A  vzhledem k tomu, kolik schopných otaku autorů prozatím české vody nabízejí to v tomto ohledu nebudeš mít snadné.

Ono nejspíš není jen tak, že Animax na našem území vydání svého časopisu Mondo už několikrát odložil. A to mělo jít ze začátku opravdu jen o překlad maďarské verze. Já bych to klidně i zkusil mít někde ulitých pár mega. Ale bez slušného zázemí by to byl opravdu jen další "První časopis o anime a manze v ČR" - a že už jich tu pár bylo.
15.3.2010 15:25
Citovat
Díky všem za vaše rady a názory. Vím že to bude mega těžká věc, dotáhnout to do konce. Ale já tak nějak prostě myslim že pokud to nezkusim tak nebudu mít po smrti klid😄
15.3.2010 17:36
Citovat
Tak to zkus! Budeme jedině rádi, pokud ti to vyjde!😄
2.8.2010 20:37
Citovat
mozna budu trocu mimo tema, ale....
tak jsme si rekli ze tento rok pojedeme na dovolenou a ze na balaton. jsem neodolal a kuupil si to jejich mondo. madarsky nenumim takze nwm co tam pisuu. tos vam aspon napisu co tam je:
recenze her (ff xiii atd.), anime; jak nakreslit anga oci a ruzne variace, cosplay, nejaka hud. skuina, a spousta stranek co bych popsal jako encyklopedie, treba o kemonomimi.....
stalo to nejakych 790 hufuu (73kc) / 72 stranek v barve
18.10.2010 9:28
Citovat
No nevim, nevim. Někdy ani hluboký optimismus nepomůže k tomu, aby se tvůj sen stal skutečností. Pokud ale vážně víš, že do toho chceš jít, víš co to obnáší a co budeš potřebovat k tomu, aby jsi to dokázal, tak se do toho dej. Spousta lidí zde rozepsalo prioritní věci, které k fungování jakéhokoliv časopisu samozřejmě patří. Hlavní je sehnat to, co k tomu vážně potřebuješ, pokud se ti to povede a budeš to dělat kvalitně a chytře, určitě zapojíš jak "naruto-magory" s "bleacho-filama", tak i staré "kořeny", kteří si pak nebudou na nic stěžovat. To hlavní je pak už jen správně  "krmit" obě strany otaku scény.
18.10.2010 11:31
Citovat
V tomhle případě nejde o dušičku, ale o klasickej bussines🙂