Akichan.moe
Vyhledávání
Možnosti vyhledávání Vyhledávání
Zapomenuté heslo
Přezdívka smí obsahovat jen čísla, podtržítko, pomlčku a znaky české, slovenské a japonské abecedy (hiragany a katakany).
Přezdívka musí obsahovat alespoň jedno české nebo slovenské písmeno.
Heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků.
Napište „aeiozscr“ bez uvozovek a k prvním čtyřem napište čárku a ke zbývajícím háček.

Nejnovější recenze

Filtrovat Filtr
Zavřít
Filtr
Dragon Ball
10
Dragon Ball

(videné od 24.4.2026 do 12.6.2026)

Konečne som si pozrel zakladateľa a otca dnešného šónenu, ktorým nie je nik iný ako uznávaný Dragon Ball. Musím uznať, že v tejto dobe, kedy je na výber z tisíce anime a kedy som už videl v podstate všetko, bol DB ako čerstvý vánok, ktorý som potreboval ako soľ.

Dej je rozdelený na 9 oblúkov a keďže celá séria má 153 ep., pred koncom som aj pozabúdal o čom som chcel písať (blbec, že som nezačal už skorej s recenziou) a tak nejak sa pokúsim dať svoje dojmy.

Prvý oblúk a vlastne začiatok ma pekne zmiatol, keďže v priebehu 13 ep. sa im podarilo získať všetkých 7 DB a po prví krát tak privolať záhadného draka plniaceho jedno želanie. Tu som si hovoril, počkať, ale čo bude potom?? Myslel som si že celých 153 ep. bude jedno veľké dobrodružstvo honbou za DB, ale ukázalo sa, že goku nie je spokojný so svojou silou.

A tak prichádza druhý oblúk a zároveň prvý turnaj. Ale pred tým goku a jeho nový rival prejdú značným výcvikom. K tomuto by som len dodal, že nie som fanda turnajov, síce nebol zlý a patrí to k deju, ale cítil som sa ako by zastal čas a dej sa nikam neposunul. Viac som sa tešil až skončí a goku sa vydá na svoje prvé dobrodružstvo.

Tým sa presúvame k oblúku 3-6. zároveň ide o prvé poriadne dobrodružstvo. Zámerne som ich spojil dokopy, keďže prvé 3 sa točia okolo red ribbon (červená stuha) a posledný, je by som povedal zakončením celého toho dobrodružstva, tým pádom sa mi o nich neoplatí písať osobitne. Po turnaji sa goku rozhodne, že nájde štvorhviezdičkovú guľu, ktorú mu zanechal jeho dedo. Do toho sa mu pletie práve zmienený red ribbon, ktorý je pre goku len obyčajná smeť až na pár jedincov a ku koncu má problém nájsť posledný a tak sa vydá za vešticou u ktorá mu má údajne vyveštiť kde presne sa nachádza. A na konci znova privolajú draka. Tento raz si goku svoj DB uchmatol aby mu už znova neodletel.

Ako som spomínal toto ma už bavilo viac ako turnaj. Krásne to odsýpalo a ja som sa po celý čas nenudil, ba čo viac vždy som bol po konci prekvapený ako rýchlo tie ep. ubiehali.

Prešli 3 roky a znova tu máme turnaj v poradí už druhy a zároveň siedmi oblúk. Znova sa to zaseklo na niekoľko ep. Ukázalo sa tu zopár nových rivalov. Ale ako predošlí turnaj tak aj tento som nemusel, ale zas skončil s malým prekvapením, ktoré rozbehlo posledné gokovo dobrodružstvo a honbu za DB.

A tu prichádza na scénu kráľ démonov Piccolo a ôsmi oblúk. Znova tá časť deja ktorá ma bavila a odsýpala ako hodinky. Celkovo tu pôjde o posledné vyvolanie draka.

Posledný deviaty oblúk sa zas zameriava na turnaj v poradí už tretí. Mierne mi to vadí, že celý DB sa zakončí ďalším turnajom, ale nijak to nezmením. Goku nám tu vyrástol a je z neho veľký chlap. Tak isto aj všetci ostatný vyrástli a skrásneli, je lepšie slovo ako som chcel dať pôvodne zostarli.

Zámerne som sa snažil čo najmenej spoilerovať aby si to každý užil sám. Ináč ani tak známe a staré anime sa nezaobišlo bez filler ep. celkovo ich zas nebolo tak veľa (21 ep.), takže to nevadí, osobne som ich vynechal, ale keď som si ich tak pre istotu pustil, povedal by som, že ich ani nerozoznám od canon deja.

Postavy sa mi páčili a bola sranda sa pozerať, ako zbytočne prežívajú zápasy v ktorých bojuje goku, s vedomím toho, že on to aj tak prežije, takže nie je dôvod to tak prežívať ako by mal každú chvíľu umrieť.

Ináč musím toto anime pochváliť, keďže neobsahuje žiadne pre nový šónen typické sad backstory ani flashbacky postáv, ktoré by toto anime ešte viac natiahli.

Čo sa týka kresby/animácie, tu by som sa nebál povedať, že väčšina nových anime ju môže závidieť. Síce aj tu sa ukázali statické snímky, ale v tej dobe to bolo bežné, na rozdiel od dnešnej, kedy sa tá kvalita animácia násobne zvýšila, ale aj tak sa stretneme s anime, ktoré pripomínajú skôr PowerPoint prezentáciu ako animáciu. Samozrejme som si ju užíval a na to, že som to sledoval v 480p kvalite musím uznať, že obraz bol hladký a plynulí. A obraz 4:3? jáj slasť, mal som radosť, že som mohol zase pozerať anime v takom prevedení. Jediné mínus vidím v OP/ED ktorý bol na tak dlhú sériu iba jeden.

Nakoniec ako som na začiatku spomenul, je pre mňa DB skvelým anime, ktoré mi prinieslo nový vietor do plachiet a odporučil by som ho každému kto už nemá čo iné pozerať, alebo je sklamaný z nových anime a už ho nebavia. Verte, že toto anime vám dá presne to čo od anime očakávate. Hor sa na DBZ.

Autor: chumchummaru (12. 6. 2026)
0
eX-Driver the Movie
5
eX-Driver the Movie

Průměrný počin, animačně (CG honiček a závodů) i dějově poněkud chabé. Na to, že se to má odehrávat v USA, se tam neobjevilo žádné ikonické americké auto.

Autor: tervic (8. 6. 2026)
+1
Mononoke: Karakasa
6
Mononoke: Karakasa

oproti seriálu který byl velmi povedený, tohle je ve většině směrů natolik přehnané, že se v tom půlku filmu skoro nedá orientovat -kdybych neznal seriál tak bych byl úplně ztracenej... Stilizaci značně přehnali, barviček je tam až přechází zrak a do toho chvílema velmi rychlý střihy který to matou ještě víc, hudba v hlavních scénách mi k mononoke moc neseděla a do toho horší stvárnění lékárníka snad ve všech směrech(navíc to o něm skoro nebylo). Příběhově by to nebylo špatný kdyby se v tom dalo trošku víc orientovat...

Autor: alisarrian (7. 6. 2026)
0
Ginga Tokkyuu: Milky Subway Kakuekiteisha Gekijou Yuki
9
Ginga Tokkyuu: Milky Subway Kakuekiteisha Gekijou Yuki

(videné 5.6.2026)

Tento film by sa dal nazvať zhrnutím pôvodnej série, ale ide skôr o jej spojenie do jedného s novými scénami s políciou, ktoré v pôvodnom seriáli neboli. Som rád, že tento film vznikol, keďže pôvodnú sériu som bohužiaľ videl na youtube bez prekladu, i tak som si ju užil. Len nedávno som sa dozvedel, že tento film má aj ofiko preklad ako aj dabing, čo som nečakal a veľmi ma to potešilo. Rozhodne odporúčam, je to dobrý zážitok, len škoda, že samotný seriál mal krátku stopáž, rozhodne si zaslúži viac. Čo sa týka dabingu skúsil som aj ten, ale pôvodný je predsa len lepší. Ten by som odporučil tým ktorý majú problém s rýchlosťou tituliek a nechcú každú chvíľu stláčať medzerník.

Autor: chumchummaru (5. 6. 2026)
+1
eX-Driver
6
eX-Driver
  • Nápad dobrý - v dystropickém světě plném aut řízených AI se prohání hrdinové ve starých dobrých benzínových autech a hasí problémy tam, kde automatika selže.
  • U animace se mi líbilo zpracování aut hrdinů, honiček a exteriérů. Co se týče animace postav a budov, ta byla za mě slabší. Hudba nevyčnívala, ale hodila se. Řev vytočených motorů se ale celkem povedl.
  • Děj byl slabší, zápletka více méně béčková a postavy mě moc nezaujaly. Celkově mírně lepší průměr, koukat se na to ale dá.
Autor: tervic (3. 6. 2026)
+1
Goblin Slayer
8
Goblin Slayer

Už jenom podle názvu mi to připomělo staré knížky z fantasy Warhammeru: Zabíječ Trolů, Zabíječ Skavenů... A skutečně tu je nekompromistní hrdina, který se prosekává hromadou nepřátel až všude stříká krev. Jinak ovšem Goblin Slayer po drsnějším úvodu více připomíná hromadu ostatních dobrodružných fantasy anime z posledních let, takže se nejedná o zas tak velké překvapení. Přesto byla moje touha po tomto žánru velmi uspokojivě naplněna - kdybych měl čas, tak jsem zase schopný vidět všech 12 episod za víkend.

Worldbuilding má známe generické rysy: guilda co dává questy pro dobrodruhy různé úrovně a hrozba Démon Lorda někde daleko..., nicméně se tu ze světa ukázala hromada pěkných podrobností, které stačili, abych na mnohé výtky zapomněl. Pěkné také bylo, jak hrdina k likvidaci goblinů využíval kažého detailu a také mnoha podrobností ze svých znalostí, takže nepůsobil jen jako nějaký přesílený mačo. Aspoň to tak působilo tady v této sérii a doufám, že se to nezmění. Co by se však potřebovalo zlěpšit jsou jeho společnící, ty (včetně druhé hlavní postavy v podobě mladé kněžky) zatím působí nedostatečně rozvedeně.

Autor: Pira (3. 6. 2026)
+2
Uji ni wa Monogatari ga Aru
8
Uji ni wa Monogatari ga Aru

Krátké, spíš music video, ve kterém se prolíná současnost s minulostí města Uji. Animačně velice pěkné.


Autor: tervic (31. 5. 2026)
0
Burn Up Scramble
3
Burn Up Scramble
  • Tohle alternativní zpracování mě moc nenadchlo. Animace, byť "modernější", byla ve srovnání s předchozími méně kvalitní. Hudba také nijak nevyčnívala.
  • Postavy nesly sice stejná jména, ale byly do značné míry pozměněny (vzhled, chování, minulost). 
  • Tak jak se mi u předchozích líbila komediálnost, u toho mě jen nudila. Děj, příběh a jeho vyvrcholení to také nevytrhly. V souhrnu je to jen mizerné ecchi.
Autor: tervic (31. 5. 2026)
+1
Uma Musume: Pretty Derby 3
6
Uma Musume: Pretty Derby 3

Je to opět pěkná produkce s dost dobrou animací a hudbou - mobilní hra asi stabilně zajišťuje slušné finance. Ovšem musím se opět shodnout s většinou hodnocení na databázích (co jsem viděl) a rozhodně mi tato třetí série připadala slabší. Trochu to naštěstí zachraňuje dojemnější závěr, díky kterému mi to nepřišlo jako úplný propad zábavnosti. Faktem ale zůstává, že jsem raději sledování přerušil a chvilku koukal na nějaké právě vysílané fantasy, a tuhle sérii dokoukával už jen jako příležitostnou kulisu k jídlu.

Že mám z tohoto anime slabší dojem, se dá trochu odvodit už od hlavní hrdinky, Kitasan Black, která sice měla jednu slušnou tréningovou sekvenci ve čtvrté episode (ala Rocky Balboa), ovšem jinak až do závěru prostě nezapůsobila tak dobře. Ne tak dobře, jako hrdinky minulé série, u kterých jejich nesnáze fungovali v průběhu všech episod podstatně lépe, přestože také neměli dostatečně slušnou "backstory". Tomu nenapomáhá ani to, že je Kitasan v hlavní roli vystřídána prakticky jen na jednu celou episodu, kdy to za ní vezme její nejlepší kamarádka, Satono Diamond, a část další episody je trochu více i z pohledu Cheval Grand, jinak všechno stojí jen na téhle jedné dívčině. Další nové vedlejší postavy jsou jinak celkem nudné nebo nemají vůbec na nic prostor.

Jsou tu také stále ty stejné blbosti. Zejména výuka ve škole, co nedává smysl a chybý ji nějaký účel. Naštěstí se to tu krátce objeví asi jen třikrát, ale i tak mě celkem leží v žaludku. Dalším nesmyslem, který je teď více zřejmý, je přítomnost starších spolužaček a členek běžeckého klubu (postav z prvních dvou sérií), které by podle příběhu měli snad už určitě zestárnout a dostudovat... No jsou tu pořád a nemají nic moc na práci. Závody údajně nejprestižnější místní soutěže, ve kterých běhali v minulých letech, jsou teď obsazeny prakticky jen novými postavami.

Autor: Pira (30. 5. 2026)
+1
Burn Up! Excess
6
Burn Up! Excess
  • Alternativní zpracování, ale se stejnými postavami jak v Burn Up! W. Nic nového nepřináší - stále akční ecchi komedie, možná je tam větší důraz na komedii.
  • Za mě lehký nadprůměr právě díky té komedii.


Autor: tervic (25. 5. 2026)
+1
Burn Up! W
7
Burn Up! W
  • Postavy i nastavení se liší oproti OVA z 1991, jedná se opravdu o alternativní verzi. Dojem z anime je víc do cyber punku. Animačně posunuto plně do stylu devadesátkových anime (OVA 1991 měla víc osmdesátkový styl), nicméně bych animaci označil za míň kvalitní co do propracování. Hudba je za mě ok.
  • Jedná se spíš o ecchi akční komedii, k závěru ale události zvážní. Konec si ponechal vrátka na případné pokračování.
Autor: tervic (21. 5. 2026)
+1
Burn-up
7
Burn-up
  • Příběhem a kulisami spíš tuctová policejní sci-fi dystropie, akce je proložena lehkými gagy a ecchi záběry.
  • Na svou dobu animačně příjemný počin, doprovázený typickou hudbou.
Autor: tervic (19. 5. 2026)
+1
Hagane no Renkinjutsushi
7
Hagane no Renkinjutsushi

(videné od 15.4.2026 do 19.5.2026)

Moje dojmy sú silno ovplyvnené tým, že som najprv čítal mangu, nebyť nej môj pohľad by bol určite iný.

Sú tu dáky moji ľudia?? Hocikto?? Aspoň jeden čo čítal mangu, prosím, povedzte, že sa mýlim a že aj druhá verzia anime nie je sklamaním. Už niekoľko X som si prečítal mangu, čo ma tak dej zaujal a bavil, ale to isté už nemôžem povedať o oboch anime.

Konečne som si pozrel najpopulárnejšie a najvyššie hodnotené anime minulej doby a tým je FMA:B. Všetci ho zbožňujú, všetci sa urazia čo i len krivé slova na neho povieš a všetci by o ňom vedeli básniť hodiny, ale je to tak ako sa tvrdí? Alebo je to len všetko zbytočne nafúknuté? Osobne je to na každom zvlášť, ale mne ako fanúšikovi mangy, ako masterpiece rozhodne nepríde aj keď sa mu oproti predošlej verzií darí podobať predlohe.

Začnem tak ako u prvotnej verzie a tým ako moc sa líši od mangy. Tu si už štúdio počínalo o čo si lepšie a už sa snažilo držať predlohy.

Z celkových 64 ep. máme iba jeden fíller (ep. 27) aj to len ako rekapituláciu, jeden výmysle od štúdia a to prvú ep. čo je tak debilne spravené, že je to zbytočné vidieť a nakoniec 4 ep. mix canon/filler (ep. 4,9,13-14), takže oproti predošlej verzií si vedie lepšie, ale aj tak mi vadí ten začiatok, kedy až od 3 ep. začína skutočný dej z mangy. V ep. 2 je to zbytočný mix prvých dvoch kapitol z ktorých vlastne nič nemáme a kapitol ktoré by sa mali ukázať až niekde okolo ep. 12 a viac.

Naviac mi vadí to, že nedokázali ísť súmerne s mangou, ale prehadzovali to ako sa im zachcelo, ale aj napriek častému, povedal by som až neustálemu prehadzovaniu kapitol, ktoré mi sledovanie znechucovalo, toho málo z mangy vynechali a celkovo si to drží 1:1.

Kresba/animácia je skvelá a samotná produkcia je v najlepšej kvalite, tak ako OST a OP/ED, ale čo sa samotného spracovania týka je to rovnaká bieda ako prvotná verzia z roku 2003. Z postáv som nemusel hlavne winry, klasická otravná a ufňukaná ženská ktorá nesmie chýbať v žiadnom šónen, ale ostatné postavy už boli v pohode a páčili sa mi aj v mange, aj bratia sa dali zniesť aj keď alphonsa mám radšej ako erlica, keďže uvažuje rozumom ako emóciami. Ten humor si autorka mohla odpustiť, keďže bol zbytočne prehnaný a občas sa ukazoval vo fakt nevhodný čas, ale ani samotná dráma ma tiež nezaujímala, občas mi pripadalo, že to až moc prežívajú.

Keď to porovnám s prvou verziou, tak si vedie oveľa lepšie. Zo začiatku mi príde síce uponáhľaná, ale v neskorších ep. už zvoľní tempo a pôjde poporiadku, ale stále je to pre mňa sklamanie a rozhodne ju nepovažujem za masterpiece, keďže to nebola 100% adaptácia ktorú som očakával. A tak isto ako u predošlého FMA aj tu ROZHODNE ODPORÚČAM SI PREČÍTAŤ MANGU.

Síce z tejto recenzie je vidieť, že som z toho frustrovaný, hlavne z neustáleho prehadzovania, ktoré mi kazilo celkový pôžitok zo sledovania, ale keď prižmúrim obe oči, zapchám si obe uši a nos tak celkovo je to najlepšia verzia, ktorú by som rozhodne odporučil aj tým ktorý nečítali mangu.

Autor: chumchummaru (19. 5. 2026)
0
Fushigi no Kuni de Alice to: Dive in Wonderland
8
Fushigi no Kuni de Alice to: Dive in Wonderland
  • Další z řady zpracování motivu Alenky v říši divů, tohle bych označil jako rodinné (mladší bude bavit pohádková hravost, starší si odnesou sdělení do života).
  • Vizuálně velmi hezké s pěkným hudebním doprovodem. Zapracování vstupu do říše divů v souvislostech moderního světa hladce uvěřitelné.


Autor: tervic (18. 5. 2026)
0
Isekai Shikkaku
7
Isekai Shikkaku
  • Isekai fantasy komedie, která lehce paroduje celý žánr. Děj, ten fantasy svět atd. nejsou nikterak originální, přesto to funguje docela slušně.
  • Hlavní "hrdina" je nezvyklý charakter, přesto po čase začně nudit.
  • Celkově mě víc bavila komediální a parodická stránka, než samotný děj a dojímavé příběhy zloduchů.
Autor: tervic (17. 5. 2026)
+2
Hotel Inhumans
6
Hotel Inhumans

Anime o různých (a někdy neobvyklých) hotelích už tu pár bylo, tentokrát je to hotel pro nájemné zabijáky. Když jsem viděla trailer, docela jsem se těšila. Myslela jsem, že to autoři vemou vtipně (jak už to japonci umí), ale ne. V podstatě se tu jen omlouvá jejich konání. V některých epizodách se to sice snaží ospravedlnit tím, že ti nájemní vrazi zabíjejí zlé lidi (třeba obchodníky s lidmi), ale i tak mi byl osud většiny z nich ukradený (jejich charaktery se autorům moc nepovedly). Body jsem dala jen za personál samotného hotelu (ti byli skvělí a vtipní a je škoda, že kromě recepčních neměli více prostoru), kresbu a hudbu. Kdyby to byl hotel, řekněme pro nadpřirozené bytosti (které se skrývají před lidmi tím, že mimo hotel jako lidi vypadají), bylo by to na výrazně více bodů. 😉 Ale nakonec tedy hodnotím takhle a do toho plánovaného pokračování se mi nechce.

Autor: AnimeAiko (15. 5. 2026)
+1
Majutsushi Kunon wa Miete Iru
6
Majutsushi Kunon wa Miete Iru

Že začátku potenciál jako prase, ale její chování k ženám a mužům bylo po polovině série už trapné a né vtipné...

Autor: Kuchna (11. 5. 2026)
+1
Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou 3
5
Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou 3

Začalo to celkem dobře a odpovídalo to kvalitou předchozím sériím (pro mě 6/10). Vnímal jsem tohle anime jako slušné "béčko", které dokázalo zaujmout svým napětím a přechodem od jednoho dobrodružství k druhému, ale tady se to nějak zkazilo. Přestože mám velký "hlad" po fantasy motivech, tak mě seriál po první třetině nějak přestával bavit. Čím to bylo v prostředku už si nejsem tak jistý, ale v poslední třetině mi to bylo celkem jasné: Příběh budoval na mnoha vnitřních konfliktech postav, které ovšem byly od začátku velmi povrchní, ploché, či stereotypní. Zkrátka jsem se vůbec do konfliktů nevžil a prohlubování postav, u kterých jsem předtím neviděl žádnou hloubku působilo hodně uměle. Sice zajímavá snaha, ale pro mě vyšla trochu na prázdno. Snad tedy bude dost napětí v pokračování, které se vyrábí. (Uvidíme doufám někdy 2027, ale ještě nebylo nic oznámeno.)

Autor: Pira (8. 5. 2026)
+1
Isekai no Sata wa Shachiku Shidai
8
Isekai no Sata wa Shachiku Shidai

(videné od 17.1.2026 do 6.5.2026)

Moje prvé GAY anime. Nebudem počítať boku no pico, ktoré som si len tak zo zvedavosti pozrel. Nikdy by som nepovedal, že si niekedy pozriem GAY romantiku. Skúšal som aj yuri, ale tam to berú moc tragicky, takže od toho som upustil a keď to tak porovnám tak GAY nie je až tak tragicky prezentovaný ako práve yuri, neviem prečo práve u nich to musí byť také drama a pritom ma vzrušujú, len keby neboli zbytočne tragické.

Asi sa prekonvertujem na GAY romantiku. Neverím že v GAY ide všetko hladko a keď to isté chcem od normálnej romantiky tak ako ťahať z chlpatej deky. Kde je chyba, že GAY je lepšia romantika ako obyčajná?? Oni už sa už v druhej ep. držali za ruky, mali francuzáka a sex, to v normálnej romantike je doslova nemožný úkol. Doslova ako by sa mi splnil sen až na to že nie som fanúšik GAY. Doslova je to definícia toho čo chcem od normálnej romantiky.

Úprimne sledovanie tohto anime som si užíval. Sám od seba by som to nepozrel, ale keďže so sestrou sme mali tradíciu, že spolu pozeráme anime o ktoré má záujem a videl som, že to má v zozname, tak som siahol aj po tomto. A neľutujem toho, ba čo viac všetky tie GAY veci mi prišli vtipné. Samotné postavy boli dobré, nikto sa nepozastavoval nad tým, že tu majú GAY pár, ba čo viac všetci ich v tom ešte podporovali. jediná YUI mi viac menej vadila, keďže zo začiatku mala také tie ružové okuliare, ale až postupom času začala meniť názor, ale chápem ešte bola len decko. kresba/animácia sú bohužiaľ priemerné, ale nevadí mi to, keďže som od toho neočakával viac. páčil sa mi OP ale ani ED nebol zlý. Rozhodne odporúčam pre fanúšikov GAY romantík aj keď mierne uvažujem, že by som si dáky ten ďalší GAY pozrel.

Autor: chumchummaru (7. 5. 2026)
+2
Tensei Akujo no Kurorekishi
8
Tensei Akujo no Kurorekishi
  • Další variace na isekai reirkarnaci záporačky do fantasy světa.
  • Je to víc komedie než cokoliv jiného a hodně jsem se u toho pobavil.
Autor: tervic (6. 5. 2026)
+1
Bucchigire!
8
Bucchigire!

Povedené anime o trochu nezvyklých samurajích.

Bývalí zločinci dostanou druhou šanci, převzít jméno a meč někoho z původních Shinsengumi. Je jich sedm, každý je jiný a každý má jiné důvody proč souhlasil. Ze začátku to samozřejmně místy kapku zaskřípe, ale jak už to v anime bývá, nakonec se sehrajou. Jména postav se ovšem pamatují dost těžko, protože každý má své jméno, ale zároveň používá jméno svého předchůdce - divák má z toho za chvíli docela hokej. Takže jsem si je nakonec pamatovala více díky barvám, které byly typické pro toho kterého + jedna z nich je holka. Nejvíce jsem si asi oblíbila fialového mnicha a zeleného patologa. Jo, zní to divně, ale co už.😄 Taky scény mezi slečnou Akirou a týpkem Katsurou - ty jsem si užívala (btw. jeho tajemství / převlek jsem poznala hned v první scéně s ním 😏). Ale i ostatní a jejich vzájemné rozhovory nebo špičkování byly fajn. Taky se mi líbilo, že i když ty zbraně byly původně všechno meče, tak některým se pak upravily, aby jim líp sedly. Fialový tak má jakousi elektrickou zbraň, oranžový zase střelnou a žlutý štětec. Dále je tu kresba, která sem pasuje a skvělý soundtrack doplněný o opening, co nazpíval můj oblíbený TMR. Takže nemůžu jinak než doporučit.

Autor: AnimeAiko (4. 5. 2026)
0
Princess Connect! Re:Dive Season 2
6
Princess Connect! Re:Dive Season 2
  • Pokračování nezměnilo mé rozporuplné pocity z první série. A nepomohlo ani vyjasnění některých věcí (příběh i žánry), pořád zůstával nepoměrný dojem hezká animace a hudba (to jsem u první řady nezmínil) vs. příběh a postavy, které vlastně trochu nudí, i když nejsou špatné.
  • Také mě celkem rušilo divné navazování děje mezi epizodami, kdy jsem chvíli uvažoval, jestli nemám přeházené soubory ve složce.
  • Celkově asi stejný průměrný dojem jako z první série, s tím, že se hezká animace časem okouká.
Autor: tervic (28. 4. 2026)
+2
Bokura no Nanokakan Sensou
8
Bokura no Nanokakan Sensou

Milý příběh o rebelující mládeži, hezká kresba, skvělý soundtrack a postavy, které nejsou otravné (vyzdvihla bych Mamora, Hira/Hirota a později Hondu 😄). Co dodat? Zkoukněte, je to taková příjemná letní podívaná, kde budete hrdinům fandit až do konce (byť jedno z přiznání na konci mě zklamalo 🙄).

Autor: AnimeAiko (26. 4. 2026)
+1
Drifters: The Outlandish Knight
8
Drifters: The Outlandish Knight

Episoda 15. Bavilo více než ty předchozí dvě OVAčka, více humoru, příběh pokračuje. Ale kdo ví, kdy bude pokračování ... v tomhle je to vážně jako Hellsing OVA, které vycházelo dlouhých šest let ... 😄

Autor: AnimeAiko (25. 4. 2026)
+1
All You Need Is Kill
4
All You Need Is Kill

(videné 25.4.2026)

Nebudem klamať, že som sa tento film tešil. Keď som dočítal mangu vrhol som sa do, vtedy existujúceho filmu na hrane zajtrajška, ktorý by som povedal, bol až na koniec dosť verný mange, ale so samotným happy endom ma dosť sklamal. Takže, keď v roku 2025 Japonci oznámili anime film nemohol som byť viac šťastnejší, že sa konečne dočkám vernejšiemu spracovaniu a potom prišiel deň D kedy som si ho pozrel a pýtal som sa kde je chyba? čo sa stalo, malo to byť lepšie, však na tom robili Japonci, to nemohli pokaziť, však? však? Okrem názvu a menami postáv to už s predlohou nemá nič spoločné. Doslova oni vymenili postavy. V mange začíname keijim a vidíme ako sa zo slabého vojaka stáva monštrum na zabíjanie a až v polovici sa ukáže rita. V tomto filme je celý dej založený na rite, ako na tej silnej a keijim ako tým slabým, kdežto v mange boli obaja tými silnými. A koniec ? Taký istý happy end ako od amíkov. Kresbe odpustím ten divoký štýl, ako aj dizajn postáv a animácia je na dobrej úrovni keďže sa jedná o film a nie TV, takže na tvorbu mali dosť času.

Ale so samotným filmom som dosť sklamaný ako aj stým od hollywoodu. Rozhodne odporúčam mangu.

Autor: chumchummaru (25. 4. 2026)
+1
Drifters
7
Drifters

V podstatě 13 a 14 epizoda, ale daleko se v ději neposune. 😄

Autor: AnimeAiko (25. 4. 2026)
+1
Jikkenhin Kazoku: Creatures Family Days
0
Jikkenhin Kazoku: Creatures Family Days

Po tomhle jsem musel přehodnotit svůj seznam a vyhlásit nový top shit odpad. Totální zoufalství co se týče děje (a to je vlastně nejlepší část, potenciál tam je), každý díl začíná opakováním předchozího a pak jepár minut děje co není do konce epizody ani uzavřený, poslední třetinaaž polovina dílu je naprrosto bezduché tlachání herců co namlovali postavy (pro příklad, na otázku jakousuperschopnost by chtěla dostat, odpovídá, být muž... a dalších několik minut rrozebírá své pocity...). Docela bych bral děj, kde je rodina sourozenců s OP schopnostmi (proměna ve psa, pavoučice, dryáda, telepatka a génius s IQ nad Einsteinem) ale tohle se infantilní béčko a korunu tomu dává "génius" co si myslí, že lidi jsou vysněným druhem a chce se s každým kamarádit a taky všechny doma na lidi přeměnit - geniální dement, strašná kombinace. Titulky jsou na Hiyori jen slovensky, zkusil jsem je česky, ale nedam korekturu a mažu to, fuj... Po tomhle jdu dezinfikovat disk.

Autor: skeewe (25. 4. 2026)
+2
Drifters
8
Drifters

Co k tomu dodat? Trochu jiná verze Hellsingu a jeho OVA? 😂 Zábava, akce, propracovaný příběh, místy hodně ... zajímavé postavy. 😄 Jak už tu bylo řečeno, západní divák asi nepobere všechny japonské historické postavy (byť ty ostatní více méně ano), ale to na zážitku rozhodně neubírá. Doporučuju a jdu zkouknout OVAčka. 

Autor: AnimeAiko (24. 4. 2026)
+1
Princess Connect! Re:Dive
7
Princess Connect! Re:Dive
  • Tohle anime ve mě zanechalo zvláštní dojem - na jednu stranu vlastně nemám tomu co vytknout, na druhou stranu jsem se občas skoro nudil.
  • Jisté je, že se jedná fantasy a komedii, ostatní je nejisté (nebo bude vysvětleno v pokračování), např. bylo to harém, nebo spíš "jen" přebabováno?, bylo to isekai nebo "jen" reirkarnace?, bylo to ze života, nebo spíš dobrodružné/akční?
  • Vlastní příběh neoplývá nějakou originalitou, ten svět také zobrazuje jen to, co už se od fantasy očekává.
  • V součtu se jedná o průměrný kousek, který ale vyniká velmi hezkou animací postav (resp. dívek) a prostředí (působí jako pohádkové fantasy).
Autor: tervic (23. 4. 2026)
+3
Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou 2
6
Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou 2

Druhá série svižně pokračuje dále v ději, ale má v sobě bohužel všechny nedokonalosti svého předchůdce, které rozhodně nezmizeli. Navíc tu začíná skřípat hrdinův harém - vážně jsem pochyboval, proč se k němu vlastně přidala zaječice a dračice... Předtím se na to kvůli svižnosti příběhu dalo možná zapomenout, ale nerozvinutost předchozích postav a jejich rozhodnutí, se tu nezlepšila.

Přitom je těch nedokonalostí škoda, zápletka je dobrá a stále toho nabýzela hodně. Nechyběli tu ani nečekané zvraty, ani pořádné napětí. Navíc rozmanití záporáci způsobují vážné problémy i přesílenému hrdinovi.

Autor: Pira (23. 4. 2026)
+1
Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou
6
Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou

Kdybych jen tohle viděl v roce 2019, kdy to vyšlo, možná by mi napínavost seriálu stačila k naprosté spokojenosti, ale takhle je to pro mě spíše zklamání, protože jsem podle hodnocení čekal o dost víc a mám s čím srovnávat. (Koukám na to teď, protože jsem zaslechl, že už se blíží poslední série.)

Dá se říct, že příběh seriálu je dobrý. Přinejmenším je to žánrový průměr dobrodružného fantasy s dostatkem odlehčených okamžiků, který by se v této sérii dal popsat jako něco mezi Danmachi a Tate no Yuusha no Nariagari. Problém je však ve scénáři a přeneseně v animaci, což se, hádám, oboje striktně řídí pouze tím, co bylo v předloze. To ovšem pro audiovizuální/filmovou tvorbu není dostatečné a chybí tu strašná spousta věcí. Najde se tu sem tam dost okamžiků, které působí strašně toporně a vypadají jako okénko mangy: jeden statičtější záběr se spoustou informací podaných jako shrnutí. Já měl potom vždycky pocit, že se v ději poskočilo, aniž by se něco skutečně stalo - tedy jako by se něco vynechalo. Najednou se tak skokem změní vztah postav, průběh boje nebo i záměry hrdiny a působí to prostě divně. Určitě bych byl raději, kdyby měl seriál prostor toho mnohem více vysvětlit a ukázat.

Animaci se dá ještě samostatně vytknout ta hromada 3D monster, které nevypadají nijak dobře a jsou všechny nudně tmavé, aby se snad ve stínech schovala jejich nedokonalost. A samozřejmě hrdina se svými společnicemi působí brzy přesíleně, i když jeho cesta k síle byla v první episodě celkem dobrá.


Autor: Pira (23. 4. 2026)
+1
Yuusha-kei ni Shosu: Choubatsu Yuusha 9004-tai Keimu Kiroku
9
Yuusha-kei ni Shosu: Choubatsu Yuusha 9004-tai Keimu Kiroku

Toto anime mě zaujalo hned. Zaujal mě děj, postavy, vlastně vše a každým dílem jsem se těšil na další díl a animační studio udělalo sakra skvělou práci. Už jsem letitý konzument - dinosaurus a málokdy dám tak dobré hodnocení, jsem prostě spokojen

Autor: Thorr (21. 4. 2026)
+1
Overtake!
8
Overtake!

(videné od 15.4.2026 do 20.4.2026)

Nedávno som rozpozeral jedno staršie závodné anime menom Capeta a keďže mám rád anime o závodení, svedčí o tom aj Initial D a MF Ghost, tak som siahol aj po Overtake. Už dlhšiu dobu som o ňom vedel, ale kvôli žánru drama som si ho nechcel pustiť. Síce nie som veľký fanda F1, ale celkom som si to užil a samotné závodenie bolo príjemné na sledovanie. Mám rád originálne anime, keďže majú svoj osobitý štýl kresby a aj dobrú kvalitu animácie aspoň v tomto prípade. Nijak mi CGI animácia formulí nevadila, skôr by som povedal, že lepšie to ani dopadnúť nemohlo a vo výsledku sa podarili. Čo sa týka deja, tak tam je to už také rozporuplné, na jednu stranu sa mi samotné závodenie páčilo a užíval som si ho, ale na druhú stranu tu máme by som povedal zbytočnú drama okolo jednej postavy, ktorá má ako si problém s fotením ľudí. Tam som to už ako si nemusel a prišlo mi to úplne zbytočné a od veci, ale zase až tak tragické to nebolo, takže sa to dalo zniesť. Osobne som očakával niečo na štýl rivality s nejakou tou sad backstory, ale nakoniec to dobre dopadlo. Taktiež by som nemal zabudnúť ani na OP/ED ktorý sa mi tiež páčil. Na záver by som už len dodal, že ako závodné anime je to dobré, aj keď tam tých závodov nebolo až tak veľa a nevenovalo sa im dostatok času, takže nečakajte, že jeden závod bude rozdelený na x ep. ako je to u iných anime. Keby šlo len čisto o závodenie dal by som tomu aj 9. Ak máte radi anime o závodení, tak to nie je až také zlé, ale osobne by som hľadal inde, kde tomu venujú viac času.

Autor: chumchummaru (21. 4. 2026)
+2
Mono
8
Mono
  • Místy dost střeštěná komedie, vesměs z prefektur Yamanashi a Nagano, plná krásných scenérií z hor a obrázků místních pokrmů. Animace je pastva pro oči.
  • Jak uvádí AnimeAiko, je zde plno odkazů na Yuru Camp.
Autor: tervic (20. 4. 2026)
+2
Seihantai na Kimi to Boku
8
Seihantai na Kimi to Boku
  • Nic převratného, prostě další romantická školní komedie plná klišé... ale dobře zpracovaná, se sympatickými postavami (netočilo se to jen kolem ústředního páru a ostatní by byli jen "křoví") a vtipnými deformacemi.
  • Za mě spokojenost, na pokračování rád kouknu.
Autor: tervic (19. 4. 2026)
+1
Ballpark de Tsukamaete!
7
Ballpark de Tsukamaete!

(videné od 26.12.2025 do 18.4.2026)

Zo začiatku je to zaujímavé a veľa sa toho dozviete okolo bejzbalu a pod. ako by to písal skúsený fanúšik, ale po čase už to začne nudiť, keďže postavy budú prihlúple a otravné, hlavne ruriko a spol. niektoré časti sú zaujímavé a pri niektorých si budete búchať hlavu o stenu z ich nízkej inteligencie oproti ich veku, ale chápem má to pobaviť. Takže by som to odporučil len čisto nadšencom športu, alebo bejzbalu.

Autor: chumchummaru (18. 4. 2026)
+1
Dandelion
8
Dandelion

(videné 16.4.2026)

Tento web vznikol na motívy one-shotu od autora gintami. Osobne čo viac si môžem priať? Je škoda, že je to krátke a neurazil by som sa ak by sa stal z toho plnohodnotný dej ako gintama (nie zase tak dlhé), ale aj tých 7 ep. mi bohate stačilo. Bolo tu zopár narážok na novšie anime, ale čakal som viac. Nakoniec som spokojný a kto má rád dobrú komédiu si myslím, že by si toto nemal nechať ujsť.

Autor: chumchummaru (16. 4. 2026)
+1
Tamon-kun Ima Docchi!?
8
Tamon-kun Ima Docchi!?
  • Komedie, co mě hodně pobavila, a ani ta romantická linka nebyla špatná (na shoujo žánr). Humor je založený na interakci fanatické fanynky člena hudební skupiny, které se shodou náhod poštěstí stát se brigádnicí na domácí práce v jeho bytě. A Tamon-kun (ale i ostatní členové skupiny) má mimo světla reflektorů poněkud rozdílnou tvář.
  • Anime je prostoupeno téměř groteskovými scénkami (deformace obličejů, chibi), které umocňovaly dopad vtípků na bránici. Samotná hudba nebyla můj šálek čaje (popík), ale nebylo tam toho zas tolik.
  • Také se mě líbila animace postav (vůbec jsem to netipoval na J.C.Staff), která mi lehce připomínala devadesátková anime.
Autor: tervic (14. 4. 2026)
+1